Во посета на Мадам Тисо?

Дознајте сè за Мадам Тисо пред да купите билети. Најдобро време за посета, работно време, колку време е потребно, видови билети за Тисо, цени, попусти, што да видите, како да стигнете итн.

Ние сме доверлива туристичка компанија која ги нуди најдобрите билети за Мадам Тисо. Ова не е официјална веб-страница.

Амстердам

Боб Марли во Мадам Тисо Амстердам
Слика: Madametussauds.com

Мадам Тисо Амстердам Задолжителна посета е ако сакате да додадете шмек на вашиот одмор во холандскиот град. Можете да ги набљудувате техниките на восочни изработки со векови и да ги триете рамениците со светските лидери, кралските семејства, политичарите, филмските ѕвезди, спортистите и многу повеќе во музејот на восочни фигури во Амстердам.

Бангкок

Спајдермен во Мадам Тисо Бангкок
Слика: Madametussauds.com

Ако сакате да додадете гламур на вашиот одмор во главниот град на Тајланд, не гледајте подалеку од Мадам Тисо Бангкок. Тоа е фантастична можност да направите многу фотографии со познати личности, а децата и тинејџерите ја сакаат шансата да прават селфи со ѕвезди.

Пекинг

Ли Ксијаопенг во Мадам Тисо во Пекинг
Слика: Madametussauds.com

Мадам Тисо во Пекинг не е само музеј за восочни фигури, туку место каде што можете да ги претворите вашите соништа за средба со вашите идоли во реалност. Оваа атракција во кинескиот главен град е најголемата од четирите во Азија - лоцирана во Хонг Конг, Шангај и Вухан.

Берлин

Мадам Тисо Берлин
Слика: Madametussauds.com

Покрај восочните статуи, кај Мадам Тисо Берлин, ќе ги разгледате и најважните моменти во историјата на Берлин во последните 100 години. Ќе научите како градот се трансформирал во град на слободата и толеранцијата.

Блекпул

Џо Харт во Мадам Тисо Блекпул
Слика: Madametussauds.com

Можете да ги запознаете реалните модели на восок на повеќе од 80 ваши омилени личности во Мадам Тисо Блекпул. Можете да снимате селфи со реплики на некои од најпрепознатливите лица во светот, како политичари, спортски ѕвезди, историски икони, актери, музичари итн.

Будимпешта

Мадам Тисо Будимпешта
Слика: Madametussauds.hu

Првиот целосно франшизиран музеј на восочни восоки во светот, Tussauds, ќе биде отворен во Будимпешта во 2022 година. Наскоро ќе се отвори Будимпешта Мадам Тисо ќе се простира на 2000 квадратни метри.

Чонгкинг

Мадам Тисо Чонгкинг
Слика: Madametussauds.com

Мадам Тисо Чонгкинг се наоѓа во областа Наан во Чонгкинг, Кина. Во музејот на восочни фигури, можете да ги запознаете реалните модели на восок на повеќе од 80 ваши омилени личности.

Делхи

Анил Капур во Мадам Тисо Делхи
Слика: Madametussauds.com

Можете да ги запознаете реалните модели на восок на повеќе од 50 ваши омилени личности во Мадам Тисо Делхи. Без разлика дали се работи за легендарниот индиски актер Амитаб Бачан или холивудската ѕвезда Вил Смит - ќе ги видите сите.

Дубаи

Мадам Тисо Дубаи
Слика: Madametussauds.com

At Мадам Тисо Дубаи, посетителите можат да прошетаат низ седум различни зони и да направат селфи со реални восочни модели на повеќе од шеесет познати личности, вклучувајќи и 16 сосема нови восочни фигури од Блискиот Исток.

Холивуд

Мадам Тисо Холивуд
Слика: Tripadvisor.com

Ако сакате да додадете некој гламур на славните на вашиот одмор во Лос Анџелес, не гледајте подалеку од тоа Мадам Тисо Холивуд. 200-годишната уметност за правење восочни статуи и нејзината магична привлечност сè уште се недопрени и создаваат незаборавно искуство.

Хонг Конг

Iron Man во Мадам Тисо Хонг Конг
Слика: Madametussauds.com

Можете да ги запознаете реалните модели на восок на повеќе од 100 ваши омилени личности во Мадам Тисо во Хонг Конг. Не заборавајте да се одлучите за VIP Digi Pass додека шетате низ статуите на славните.

Истанбул

Мухамед Али во Мадам Тисо Истанбул
Слика: Madametussauds.com

Посетителите можат да видат реални восочни фигурини на повеќе од 70 познати отомански, турски и меѓународни личности на Истанбулскиот музеј Мадам Тисо. Музејот на восочни фигури се наоѓа во близина на плоштадот Таксим, во рамките на зградата Гранд Пера на улицата Истиклал.

Лас Вегас

Мајли Сајрус во Мадам Тисо Лас Вегас
Слика: Madametussauds.com

Мадам Тисо Лас Вегас има необично прецизни восочни фигури и нуди забавно откривање на славни, незаборавни искуства и селфи. Започна во 1999 година со преку 100 восочни фигури на познати личности и оттогаш се ажурираше со модерни икони, вклучувајќи ги Тупак Шакур, Ријана, Ники Минаж итн.

Лондон

Бенедикт Камбербач Мадам Тисо Лондон
Слика: Madametussauds.com

Мадам Тисо Лондон е најстариот музеј за восочни фигури – отворен во 1884 година. Во него се прикажани восочни статуи на бескрајна листа на политичари, членови на кралското семејство, филмски ѕвезди, спортски ѕвезди, познати криминалци итн. Помладите деца и тинејџери сакаат да кликнат селфи со над 250 познати личности.

Нешвил

Елвис и пријателите во Мадам Тисо Нешвил
Слика: Madametussauds.com

Мадам Тисо Нешвил се наоѓа во Opry Mills и има осум зони на кои се изложени восочни модели на 30 популарни личности. Покрај статуите, туристите можат да го искусат и Bluebird Cafe, најпознатото место за музика во живо во Нешвил.

Њујорк

Искуство во овална канцеларија во Мадам Тисо во Њујорк
Слика: Madametussauds.com

At Мадам Тисо Newујорк, туристите можат да видат реални восочни модели на повеќе од 200 познати личности. Покрај пејачи, актери, политичари, историски личности итн., тие можат да уживаат и во нивните омилени супер херои на Марвел во возбудливото кино искуство на MARVEL Universe 4D.

Орландо

Мадам Тисо Орландо
Слика: Madametussauds.com

Мадам Тисо Орландо Ве поканува на надреално искуство каде што можете да позирате со реални восочни скулптури на вашите омилени филмски ѕвезди, историски личности и многу повеќе. Најдобриот дел е кликнување на снимки со вашите омилени познати личности и нивно споделување со вашите пријатели и семејството.

Прага

Мадам Тисо во Прага
Слика: Madametussaudsprague.cz

Мадам Тисо во Прага ќе ве врати во времето во средновековна Прага. Покрај тоа што ќе ги гледате модерните славни личности, ќе патувате низ времето во деновите на Чарлс VI и Магла Јан Хус. Не заборавајте да носите дома восочна статуа на вашата рака од шалтерот за активности.

Сан Франциско

Мерлин Монро во Мадам Тисо во Сан Франциско
Слика: Madametussauds.com

Без разлика дали тоа е вашиот дедо, вашите деца или можеби датумот на вљубените, Мадам Тисо во Сан Франциско ја има магијата да ги поколеба сите. Загарантирано ќе тресете плен со Бијонсе или одење на месечината со Мајкл Џексон.

Шангај

Мадам Тисо Шангај
Слика: Madametussauds.com

Ниту еден одмор во најголемиот град во Кина не може да биде целосен без посета Мадам Тисо Шангај. Интерактивните поставки, извонредната облека и врвната технологија ви помагаат да се нурнете во светот на вашите идоли.

Сингапур

Џексон Ванг во Сингапур Мадам Тисо
Слика: Madametussauds.com

Покрај восочните фигури на славните, Мадам Тисо Сингапур е исполнето со возбудливи искуства како што се киното Marvel 4D и возење со брод во затворен простор. Се наоѓа во погледот Имбија на островот Сентоса.

Сиднеј

Стив Ирвин во Мадам Тисо Сиднеј
Слика: Madametussauds.com

Посетителите можат да направат селфи со реални восочни модели на повеќе од 100 нивни омилени личности на Мадам Тисо Сиднеј. Ја има вистинската мешавина на австралиски и светски познати личности - пејачи, актери, политичари, историски личности итн.

Токио

Мадам Тисо Токио
Слика: Madametussauds.com

Мадам Тисо Токио ви помага да добиете лично искуство со повеќе од 70 познати восочни фигури. Бидејќи нема поделба меѓу посетителите и експонатите, можете слободно да се приближите, да ги споите рамениците и да фотографирате.

Виена

Кралицата Елизабета во Мадам Тисо Виена
Слика: Madametussauds.com

At Мадам Тисо во Виена, гостите можат да запознаат мајстори и монарси, суперѕвезди и врвни спортисти од Австрија и остатокот од светот. Се наоѓа во познатиот забавен парк Винер Пратер.

Вухан

Мадам Тисо Вухан
Слика: Madametussauds.com

Со само 30 фигурини, Мадам Тисо во Вухан е еден од најмалите. Во него се изложени локални ѕвезди како што се Фан Бингбинг, Лиу Шиши, Ву Чилонг, Лиу Јифеи, Јао Минг итн., и меѓународни познати личности како Меси, Клуни, Ди Каприо итн.