Madame Tussauds Chongqing – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.9
(182)

Nëse doni t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në Kinë, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Chongqing.

Në muzeun e dyllit të Chongqin, ju shihni teknika shekullore të punimit me dylli dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds në Chongqin nuk është vetëm një muze, por një vend për të bërë realitet ëndrrat tuaja për takimin me idhujt tuaj.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Chongqing.

Biletat kryesore

# Chongging Madametussauds

Biletat e Madame Tussauds Chongqing

Turistët mund të blejnë bileta në vendin e vizitës së tyre ose t'i rezervojnë ato në internet. 

Kur blini bileta në internet, mund të merrni një zbritje dhe kurseni kohën tuaj nga humbja e kot në linjat e sportelit.

Çmimet e biletave

Bileta për të rritur: 130 juanë
Bileta për fëmijë: 100 juanë
Bileta për të moshuarit: 100 juanë


Kthehu në fillim


Orari i punës

Muzeu i dyllit Madame Tussauds në Chongqing hapet në orën 10 të mëngjesit dhe mbyllet në orën 9:XNUMX.

Hyrja e fundit është në orën 8.30:XNUMX. 

Koha më e mirë për të vizituar

Muzeu i Madame Tussauds në Chongqing mbushet me njerëz gjatë fundjavave dhe festave të shkollës. 

Është më mirë të vizitoni muzeun e dyllit në një ditë jave në orën 10 të mëngjesit. 

Nëse preferoni muze të qetë ose dëshironi më pak turma, koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds është nga janari në mars dhe nga shtatori në nëntor. 

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë rreth një orë e gjysmë duke eksploruar ekspozitat e ndryshme në Madame Tussauds të Chongqing. 

Meqenëse është një turne i vetë-drejtuar, kohëzgjatja e vizitës suaj varet nga koha që kaloni në çdo ekspozitë dhe sa e mbushur me njerëz është ajo ditë. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi. 

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 80 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds në Chongqing.

Madame Tussauds në Chongqing është gjithçka që keni dashur ndonjëherë. 

Nuk mund të humbisni mundësinë për të takuar Oprah Winfrey ose Jackie Chan. 

Të gjithë të famshmit janë të ekspozuar – nga muzika te filmi dhe historia te shkenca. 


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Chongqing

Madame Tussauds Chongqing është i ndarë në zona të ndryshme me modele të skalitura të të famshmëve dhe historianëve. 

Dhomë live TV

Takoni prezantues të famshëm në dhomën e drejtpërdrejtë televizive si Oprah Winfrey, Wu Yanzu, Jim Parsons, etj.

Universal Pictures

Pozoni me personazhet e famshëm si Jackie Chan, Marilyn Monroe dhe Leslie Cheung. 

Pionier i muzikës

Groove me Katy Perry, Justin Bieber dhe Michael Jackson. Kjo zonë është ndalesa kryesore për adhuruesit e muzikës. 

Ylli i sportit

Njihuni me sportistin fantastik pas fitores! David Beckham, Cristiano Ronaldo dhe Yoa Ming, 'Tigri i Vogël'. 

Lider botëror

Disa nga liderët më me ndikim ju presin vetëm në këtë dhomë. 

Njihuni me Princin Willaims, Dukën e Kembrixhit dhe Dukeshën e Kembrixhit, Princeshën Catherine.

Qytetërimi botëror

Mësoni arsyen e disa prej shpikjeve dhe evolucionit më të rëndësishëm në botë në teknologji dhe zhvillim. 

Njihuni me Albert Einstein, Steve Jobs dhe Yang Liwei. 

Xingxiu Nanbin

Klikoni fotot me aktorët dhe aktoret më të mirë nga e gjithë bota. 

Qoftë Anne Hathaway, Andy Lau, apo Benedict Cumberbatch - këdo që dëshironi të takoni, ata janë këtu! 

Si të shkoni në Madame Tussauds

Madame Tussauds Chongqing ndodhet në rrethin Na'an në Chongqing, Kinë. 

Atraksioni është pesë minuta larg nga Dalja B ose C e Stacionit Qianmen.

Adresa e saj është Floor L5, Danzishi Old Street, Nr. 133, Nanbin Road, Nan'an District, Chongqing, China. Get Directions 

Ju mund të arrini në këtë muze dylli në mënyra të ndryshme. 

Me metro

Merrni daljen 3 të Stacionit Danzishi dhe ecni drejt Rrugës së Vjetër Danzishi. 

By Bus 

Mund të hipni në autobusët me numrat 373, 375, 338, etj., për në stacionin e autobusit Changjiahui, nga ku atraksioni është një shëtitje e shpejtë larg.

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment