Madame Tussauds Bangkok – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.8
(137)

Nëse dëshironi t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në kryeqytetin e Tajlandës, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Bangkok. 

Në muzeun e dyllit të Bangkok-ut, ju shihni teknika shekullore të dyllit dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds në Bangkok nuk është vetëm një muze, por një vend për t'i bërë realitet ëndrrat tuaja për të takuar idhujt tuaj.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja në Madame Tussauds Bangkok.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 90 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds në Bangkok. 

Ju mund të bëni selfie me kopje reale të disa prej fytyrave më të njohura në botë, duke filluar nga politikanët, yjet e sportit, ikonat historike, aktorët, muzikantët, etj.

Mund të përjetoni momentet e mëdha të filmit kur hyni në një skenë me Hugh Jackman ose pozon me nënkolonelin. Wanchana Sawasdee. 

Ose ndoshta do të dëshironit të dëshmoni grupin tuaj të preferuar së bashku dhe të klikoni fotot me anëtarët e një dhe të vetëm, One Direction! 

Nga Katy Perry në SRK, ky muze dylli i ka të gjitha. 


Kthehu në fillim


Biletat e Madame Tussauds Bangkok

Turistët mund të blejnë biletat e tyre në vendin e vizitës ose rezervoni ato në internet

Kur blini biletat tuaja online, përfitoni një zbritje prej rreth 35%, dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Si funksionojnë biletat në internet

Kur rezervoni biletat tuaja të Muzeut Madame Tussauds Bangkok në internet, ju zgjidhni datën e vizitës tuaj.

Menjëherë pas blerjes, do të merrni postën e konfirmimit. 

Nuk ka nevojë për asnjë printim. 

Në ditën e vizitës, ju mund të tregoni postën tuaj të konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në Muze. 

Fëmijët nën moshën 3 vjeç nuk duhet të blejnë bileta dhe një i rritur duhet të shoqërojë fëmijët nën 18 vjeç. 

Përfshirjet e biletave

Kjo biletë e kombinuar vjen me hyrjen në të njëjtën ditë në SEA LIFE Aquarium, i cili është vetëm 500 metra (një e treta e një milje) nga Madame Tussauds.

SEA LIFE Aquarium është një nga akuariumet më të mëdhenj të Azisë Juglindore, duke shfaqur mbi 30,000 krijesa ujore në tanket e tij masive në shtatë segmente të ndryshme.

Kostoja e biletave

Kur blini biletat tuaja të paktën një ditë përpara dhe online, ju kurseni rreth 35% në kostot e biletave. 

Bileta për të rritur (12+ vjeç): 1161 Bhats
Biletë për fëmijë (3 deri në 11 vjeç): 981 Bhats


Kthehu në fillim


Orari i punës

Muzeu i dyllit Madame Tussauds në Bangkok hapet në orën 10 të mëngjesit dhe mbyllet në orën 8:XNUMX, gjatë gjithë javës.

Hyrja e fundit është gjithmonë një orë para kohës së mbylljes. 

Koha më e mirë për të vizituar

Koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds Bangkok është sapo të hapet në orën 10 të mëngjesit ose ndërmjet orës 2:4 dhe XNUMX:XNUMX, që është periudha më e dobët.

Muzeu mbushet me njerëz gjatë fundjavave dhe festave të shkollës. 

Nëse preferoni muze të qetë, provoni të vizitoni nga janari në mars ose nga shtatori në nëntor. 

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë 90 minuta duke eksploruar ekspozita të ndryshme dhe duke provuar përvojat në Madame Tussauds të Bangkok. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi. 


Kthehu në fillim


Si të shkoni në Madame Tussauds

Madame Tussauds Bangkok ndodhet në City Center, Pathum Wan District, Bangkok. 

Adresa e saj: 989 Rama, Rd Pathum Wan, Pathum Wan District, Bangkok 10330. Get Directions

Tussauds në Bangkok është 5 minuta më këmbë larg Stacioni BTS Siam

Ju gjithashtu mund të merrni MRT në SilomSukhumvitose Stacioni i Parkut Chatuchak dhe transfero në BTS Skytrain dhe zbrit në Stacionin BTS Siam. 

Numrat e autobusëve 15, 16, 25 (Paknam-Thachang), 40, ปอ.40, 48, 54, 73, 73ก, 79, 141, 159, 162, 183, 204, 501 dhe 508 mund të të lëshojnë përpara të atraksionit.

Nëse planifikoni të vozisni, drejtohuni në rrugën Rama 1, hyrja 2 e Siam Paragon dhe kthehuni majtas në parkun e makinave Siam Center.


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Bangkok

Madame Tussauds në Bangkok ka shumë për të ofruar. 

Ky muze dylli ka shumë zona argëtimi ku ju merrni përvojën përfundimtare të të famshmëve VIP. 

Zona e Muzikës

Zhvilloni dhe lëvizni me muzikantët tuaj të preferuar! 

Romancë e keqe me Lady Gaga-n ose Roar me Katy Perry-n, ose mbase do të dëshironit të këndoni me Madonna-n. 

Kjo zonë është si parajsa për adhuruesit e muzikës. 

Zona e Filmit

Hyni në setet e lavdishme të filmave të njohur si Spiderman, ET, etj. 

Takoni superheronjtë tuaj dhe klikoni fotot me Captain America, The Wolverine, Lt.Col. Wanchana Sawasdee, etj.

Zona e Bollywood-it

Takoni yjet tuaj të dashur të Bollywood-it dhe keni hyrjen tuaj të ëndrrave në Bollywood në skenën e Bahubali. 

Klikoni selfie me SRK, Amitabh Bacchan ose Prabhas. 

Zona televizive

Njihuni me disa nga emrat më të mëdhenj në industrinë televizive. C

Klikoni një foto me Ken Theeradej, Anne Thongprason ose Pancake- Khemanit Jamikorn. 

A-Listers

Njihuni me të famshëm të listës A dhe kënaquni me jetën tuaj. 

Ecni në tapetin e kuq me Angelina Jolie, Johnny Depp, Jackie Chan, Brad Pitt etj.

Zona e Historisë

Njihuni me njerëzit më me ndikim që formësuan historinë në Azi dhe takoni themeluesen e Muzeut më të jashtëzakonshëm, Madame Marie Tussauds! 

Ose ndoshta do të dëshironit të takoni Princeshën Diana ose të klikoni një foto me MRSeniPramoj.

Zona e Liderëve

Ju takoni liderë fantastikë si Narendra Modi, Barack Obama dhe Mbretëresha Elizabeth II në këtë zonë. 

Kontrolloni historinë tuaj ndërsa takoni modelet e dyllit të disa prej liderëve më të famshëm në botë. 

Zonë Sportive

Bëni një karrocë me Serena William, ngrohuni me David Beckham ose Klikoni një selfie me Cristino Reynaldo. 

Nëse i doni sportet dhe lojtarët, atëherë kjo zonë është për ju. 

Zona e Arteve dhe Shkencës

Njihuni me shkencëtarë dhe figura të njohura në fushën e Artit dhe Shkencës. 

Në këtë pjesë të Madame Tussauds Bangkok, do të takoni Albert Einstein, Mark Zuckerberg, apo ndoshta do të dëshironit të takoni Ludwig van Beethoven ose të pikturoni me Pablo Picasso? 

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment