Madame Tussauds Dubai – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.7
(123)

Nëse doni t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në Lindjen e Mesme, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Dubai.

Ju shikoni teknika shekullore të punimit me dylli në muzeun e dyllit të Dubait dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me personazhe të famshëm. Fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen veçanërisht mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds në Dubai nuk është vetëm një muze, por një vend për t'i kthyer ëndrrat tuaja për të takuar idhujt tuaj në realitet.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Dubai.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds Dubai

Në Tussauds të Dubait, ju mund të keni kënaqësinë të takoni modele dylli të më shumë se gjashtëdhjetë të famshëm, duke përfshirë 16 figura dylli krejt të reja nga Lindja e Mesme, 

Ekziston një ndjenjë e mrekullueshme e të dëshmuarit e yjeve nga e gjithë bota, duke përfshirë Shah Rukh Khan të Bollywood-it, Audrey Hepburn, Jackie Chan, dhe manjatë bukurie si Kylie Jenner, superyje sportive si Cristiano Ronaldo, etj.

Këto të famshme dylli ndahen në shtatë zona - Partia muzikore, Moda, Filmi, Liderët, Media, Bollywood dhe Sport.

Ka përvoja emocionuese, si çaji i pasdites me Mbretëreshën e Anglisë, një pasarelë interaktive, një festë A-List, etj. 


Kthehu në fillim


Biletat e Madame Tussauds Dubai

Turistët mund të blejnë bileta në vendin e ngjarjes në ditën e vizitës së tyre ose rezervoni ato në internet.

Kur blini biletat tuaja online, ju merrni një hyrje të garantuar dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Biletat në internet të Madame Tussauds janë gjithashtu më të lira se biletat e shitura në vend.

Si funksionojnë biletat në internet

Ju zgjidhni kohën dhe datën e vizitës ndërsa rezervoni biletat tuaja në Dubai Madame Tussauds në internet. 

Menjëherë pas blerjes, do të merrni një email konfirmimi. 

Nuk ka nevojë për printime. 

Ju mund të shfaqni emailin e konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze ditën e vizitës. 

Fëmijët dy vjeç e lart marrin falas, por ju duhet të zgjidhni një biletë falas për ta gjatë procesit të rezervimit.

Këshillë: Kjo biletë Madame Tussauds Dubai vjen me Digi Photo Pass, e cila ju lejon të bëni foto mahnitëse me VIP-at dhe më vonë t'i shkarkoni ato në pajisjet tuaja. 

Kostoja e biletave

Bileta për të rritur (12+ vjeç): AED 135
Biletë për fëmijë (3 deri në 11 vjeç): AED 110
Biletë për foshnja (deri në 2 vjet): Falas 


Kthehu në fillim


Orët e hapura

Nga e diela deri të enjten, Madame Tussauds Dubai është e hapur nga ora 12:8 deri në XNUMX:XNUMX.

Është e hapur nga ora 11:9 deri në XNUMX:XNUMX të premteve dhe të shtunave.

Hyrja e fundit është gjithmonë një orë para mbylljes.

Koha më e mirë për të vizituar 

Muzeu Tussauds në Dubai është i mbushur me njerëz të premteve, të shtunave dhe pushimeve shkollore. 

Është më mirë të vizitoni muzeun e dyllit në një ditë jave në mesditë - sapo të hapet për vizitorët.

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë 60 deri në 90 minuta duke eksploruar ekspozitat e ndryshme në Madame Tussauds të Dubait. 

Meqenëse është një turne i vetë-drejtuar, kohëzgjatja e vizitës suaj varet nga koha që kaloni në çdo ekspozitë dhe sa e mbushur me njerëz është ajo ditë. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi.


Kthehu në fillim


Si të arrini në Madame Tussauds Dubai

Madame Tussauds Dubai ndodhet në ishullin Bluewaters. 

Merrni metronë e Dubait në Sobha Realty Station në Dubai Marina dhe merrni tramvajin e Dubait Jumeriah Beach Residence 2

Ju gjithashtu mund të vini me taksi pasi të ecni nëpër urën e këmbësorëve në ishullin Bluewaters dhe të merrni taksinë prej andej. Get Directions

Nëse jeni duke vozitur nga Abu Dhabi, ndiqni autostradën E10 dhe E11 për në Dubai dhe merrni daljen 29.

Nëse vozitni nga Dubai, ndiqni autostradën E11 dhe merrni kthesën nga Bluewaters Island.

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment