Madame Tussauds Hollywood – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.9
(168)

Nëse jeni të interesuar për të famshëm, nuk ka vend më të mirë se Madame Tussauds në Hollywood. 

Figurat e dyllit në Tussauds Hollywood përfshijnë yje filmash, drejtues të shfaqjeve televizive, muzikantë, yje sporti, politikanë, superheronj, etj. 

Është një mundësi fantastike për të klikuar selfie me 100+ figura të famshme dylli të gjalla nga të gjitha sferat e jetës.

Fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen veçanërisht mundësia për të bërë selfie me yje.

Muzeu i dyllit është gjëja numër 1 e Trip Advisor për të bërë në Hollywood.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja për në Madame Tussauds në Los Angeles.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds Hollywood

Nëse dëshironi t'i shtoni pak shkëlqim të famshëmve pushimeve tuaja në Los Angeles, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Hollywood.

Arti 200-vjeçar i bërjes së statujave prej dylli dhe tërheqja e tij magjike janë ende të paprekura dhe përbëjnë një përvojë të paharrueshme për vizitorët e të gjitha moshave. 


Kthehu në fillim


Biletat e Hollivudit të Madame Tussauds

Turistët mund të blejnë bileta në vendin e ngjarjes në ditën e vizitës së tyre ose rezervoni ato në internet.

Kur blini biletat tuaja online, ju merrni një hyrje të garantuar dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Biletat në internet të Madame Tussauds janë më shumë se 10% më të lira se biletat e shitura në vend.

Si funksionojnë biletat në internet

Ju zgjidhni datën e vizitës ndërsa rezervoni biletat tuaja në Los Angeles Madame Tussauds në internet.

Menjëherë pas blerjes, do të merrni një email konfirmimi. 

Nuk ka nevojë për printime. 

Ju mund të shfaqni emailin e konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze ditën e vizitës. 

Ju mund të përdorni biletat online të Tussauds çdo ditë deri në 1 vit nga blerja. 

Dhe meqenëse biletat nuk janë të përcaktuara me kohë, mund t'i vizitoni në çdo kohë gjatë orarit të hapjes. 

Fëmijët dy vjeç e lart hyjnë falas.

Bileta standarde (3+ vjet): $29.99
Kjo ju bën të hyni në muzeun e dyllit

Biletë standarde (3+ vjet) + Marvel 4D: $34.99
Muzeu i dyllit + Përvoja e Marvel 4D

Biletë standarde (3+ vjet) + Ushqimi i Hard Rock Cafe: $57.99
Muzeu i dyllit + Ushqimi në Hard Rock Cafe

Meqenëse Madame Tussauds merr vetëm 90 minuta nga koha juaj, turistët kombinojnë biletat për ta bërë atë një shëtitje të plotë ditore. Universal Studios është më pak se 5 km (3 milje) nga Tussauds, kështu që Universal Studios + Muzeu i Dylli Tussauds kombinimi është i popullarizuar. Warner Bros është gjithashtu afër (8 km, 5 milje) - shikoni Madame Tussauds + Warner Bros kombinim


Kthehu në fillim


Orari i punës

Madame Tussauds në Hollywood hapet në orën 9 të mëngjesit ose 10 të mëngjesit dhe mbyllet në 8:9, 10:XNUMX ose XNUMX:XNUMX, në varësi të orarit të ditës.

Koha më e mirë për të vizituar muzeun e dyllit të të famshëmve është nga ora 10:8 deri në orën XNUMX:XNUMX. 

Hyrja e fundit është një orë para mbylljes. 

Koha më e mirë për të vizituar

Koha më e mirë për të vizituar Madame Tussaud në Los Angeles është sapo të hapen ose pas orës 5:XNUMX. 

Muzeu i dyllit ka tendencë të jetë i zënë rreth drekës dhe pasdite herët. 

Ajo gjithashtu mund të jetë e mbushur me njerëz gjatë fundjavave dhe festave, prandaj planifikoni vizitën tuaj në përputhje me rrethanat.

Sa kohë duhet?

Turistët zakonisht shpenzojnë 60 deri në 90 minuta duke eksploruar ekspozitat e ndryshme të ekspozuara në Madame Tussauds Hollywood. 

Megjithatë, duke qenë se biletat e Madame Tussauds nuk kanë kufizime kohore, mund të jeni brenda muzeut të dyllit për aq kohë sa të dëshironi. 

Turistët që bëjnë shumë selfie dhe foto me statujat e dyllit të të famshëmve priren të qëndrojnë brenda për më gjatë. 

Si të arrini në Madame Tussauds

Madame Tussauds Hollywood është në cep të Bulevardit Hollywood dhe Orange Drive në Walk of Fame, pranë Teatrit Kinez të famshëm TCL.

Adresa e saj është 6933, Hollywood Boulevard, Hollywood, CA 90028. Get Directions

Stacioni Hollywood/Highland është muzeu më i afërt i Madame Tussauds në Hollywood.

Mund të hipni në çdo tren Red Line për të arritur në stacion, i cili është tre minuta më këmbë (në Bulevardin Hollywood) nga muzeu i dyllit. 

Los Angeles ka shumë makina dhe trafiku mund të jetë i çrregullt, kështu që ne nuk rekomandojmë të ngasësh në Madame Tussauds.

Megjithatë, nëse duhet, duhet të dini se garazhi i Madame Tussauds është jashtë Orange Drive dhe shërbimi shërbëtor është i disponueshëm për të gjithë klientët. 

Kostoja e parkimit të një makine nga e hëna në të shtunë është 18 dollarë, ndërsa të dielën është 20 dollarë.


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Hollywood

Madame Tussauds në Los Anxhelos ka shumë për t'u ofruar vizitorëve të saj dhe ekspozitat e saj ndahen në Zona dhe Eksperienca.

Zonat

Madame Tussauds në Hollywood ka shtatë zona.

Zona Modern Classics kap disa nga momentet më të mëdha të filmit nga kinemaja bashkëkohore.

Në zonën e Spirit of Hollywood, ju mund të ndjeni romancën dhe madhështinë e epokës së artë të filmave të Hollivudit. 

Në këtë seksion, do të shihni Marilyn Monroe, Charlie Chaplin, Judy Garland, Ginger Rogers, Fred Astaire, etj.

Zona Pop Icons shfaq disa nga këngëtarët më të talentuar në botë.

Zona Country Western përshkruan Perëndimin e Egër, të Egër dhe disa nga fytyrat e lidhura me të.

Në seksionin MARVEL Experience, mund të shihni dhe të fotografoni disa prej superheronjve më të njohur, si Captain America, Thor, Nick Fury, Iron Man dhe Spiderman. 

Dritat, Kamera, Aksion! Zone është si një kalim në prapaskenë në një studio të njohur të Hollivudit. Ju mund të bëni një turne në pjesën e pasme për të parë se çfarë ndodh prapa skenave dhe të takoni yjet në punë.

Në festën A-List, ju ecni në tapetin e kuq, bëni një pozë për paparacët dhe bashkoheni me të famshëm në argëtimin e tyre. Kjo zonë është një koleksion i yjeve më të nxehtë të Hollivudit.

Vitet 90 janë këtu

Në këtë pjesë, gjithçka është nga vitet 1990. 

Nëse jeni një fëmijë i viteve 1990, është një mënyrë e shkëlqyer për të rijetuar fëmijërinë tuaj. 

Nëse keni lindur më vonë, nuk ka problem. Ju mund të mësoni se si jetuan fëmijët e viteve '90 para se të arrini. 

Mos harroni të zhyteni në gropën e topit me temë të viteve '90. 

Film MARVEL 4D

Filmi MARVEL Super Heroes 4D është një prekje e këndshme për vizitën në Hollywood në Madame Tussauds. 

Heronjtë shumë të dashur janë sjellë në jetë në një film aventurë 4D me shumë ndjeshmëri, emocionuese.

Përvoja e Jimmy Kimmel

Në këtë pjesë të Madame Tussauds, ju transportoheni në "Jimmy Kimmel Live" dhe bëheni pjesë e aksionit. 

Ju filloni duke shkrepur një selfie me hostin fitues të çmimeve Jimmy Kimmel. 

Ndërsa kaloni nëpër përvojën, së pari merrni pjesë në një intervistë të regjistruar "Pedestrian Question", pas së cilës jeni në skenë me drejtuesin. 

Ju shijoni 15 sekonda famë ndërsa intervista juaj gazmore transmetohet në ekranin e madh për ta parë të gjithë.

Dhoma Virtuale

Dhoma Virtuale në Madame Tussauds Hollywood është projektuar nga zhvilluesit e lojërave video, duke përdorur teknologjinë e realitetit virtual për të ofruar një nxitim adrenalin të paparë. 

Dhoma Virtuale është e hapur për vizitorët 12 vjeç e lart dhe grupet me 2, 3 ose 4 lojtarë mund të marrin pjesë në një lojë VR.

Çdo lojtar vesh pajisjet më të fundit të realitetit virtual (HTC Vive) dhe bashkëpunon me anëtarët e tjerë të ekipit brenda kornizës së realitetit virtual. 

Vizitorët nuk mund të rezervojnë dhomën virtuale paraprakisht. Ju mund ta rezervoni atë vetëm në vendin e ngjarjes në ditën e vizitës tuaj. 

Iluzione tmerri

Siç pritej, Illusions of Horror ofron një përvojë plotësisht zhytëse, e cila do t'ju dërgojë një të ftohtë në shtyllën kurrizore. 

Personazhet që kanë trembur miliona përmes portretizimit të tyre në filma dhe libra shfaqen në këtë seksion.


Kthehu në fillim


Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment