Madame Tussauds Las Vegas – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.8
(143)

Nëse doni të shtoni një magjepsje të famshme në udhëtimin tuaj në Las Vegas, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Las Vegas. 

Arti 200-vjeçar i bërjes së statujave prej dylli dhe tërheqja e tij magjike janë ende të paprekura dhe përbëjnë një përvojë të paharrueshme për vizitorët e të gjitha moshave. 

Madame Tussauds Las Vegas ka disa figura dylli çuditërisht të sakta dhe ofron pamje argëtuese të famshme, përvoja të paharrueshme dhe selfie.

Muzeu i dyllit Madame Tussauds Las Vegas ishte i pari Madame Tussaud në Shtetet e Bashkuara. 

Filloi në vitin 1999 me mbi 100 figura dylli të famshëm dhe që atëherë është përditësuar në ikona moderne, duke përfshirë Tupac Shakur, Rihanna, Nicki Minaj, superyjet e sportit dhe ikonat e muzikës.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Las Vegas.

Biletat kryesore

# Zonja Tussauds Las Vegas
# Tussauds + Udhëtim me gondolë veneciane

Biletat e Madame Tussauds Las Vegas

Turistët mund të blejnë bileta në vendin e ngjarjes në ditën e vizitës së tyre ose rezervoni ato në internet.

Kur blini biletat tuaja online, ju merrni një hyrje të garantuar dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Biletat në internet të Madame Tussauds janë më shumë se 10% më të lira se biletat e shitura në vend.

Si funksionojnë biletat në internet

Ju zgjidhni datën e vizitës ndërsa rezervoni biletat tuaja në Vegas Madame Tussauds në internet.

Menjëherë pas blerjes, do të merrni një email konfirmimi. 

Nuk ka nevojë për printime. 

Ju mund të shfaqni emailin e konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze ditën e vizitës. 

Këto bileta janë të vlefshme për datën e zgjedhur, por ju mund të hyni në muze në çdo kohë. 

Nëse plani juaj ndryshon, mund t'i riplanifikoni biletat tuaja në internet.

Fëmijët dy vjeç e lart hyjnë falas.

Biletë standarde (3+ vjet) + Marvel 4D: $43.99

Biletë standarde (3+ vjet) + Marvel 4D + 1 pije: $49.41

Biletë standarde (3+) + Marvel 4D, 7D Carnival of Carnage, Foto$49.41

Zbritje lokale

Madame Tussauds Las Vegas ofron një zbritje të veçantë për vendasit.

Banorët e Nevadës mund të kursejnë deri në 50% kur rezervojnë biletat e tyre në Madame Tussauds. 

Një ofertë e reduktuar biletash ofrohet vetëm në zyrën e pranimit të muzeut dhe vendasit duhet të kenë një ID të vlefshme shtetërore. 

Meqenëse Madame Tussauds merr vetëm 90 minuta nga koha juaj, turistët kombinojnë biletat për ta bërë atë të paktën një shëtitje gjysmë ditore. Shikoni Tussauds + Udhëtim me gondolë veneciane kombinim i cili është një hit në mesin e turistëve.


Kthehu në fillim


Orari i punës

Madame Tussauds Las Vegas hapet deri në orën 11:6, por mbyllet në orën 8:XNUMX ose XNUMX:XNUMX, në varësi të orarit të ditës.

Është më mirë të planifikoni vizitën tuaj midis orës 11:5 dhe XNUMX:XNUMX për të shmangur zhgënjimin.

Hyrja e fundit është 15 minuta para kohës së mbylljes së ditës, por duhet rreth një orë për të parë muzeun e dyllit. 

Koha më e mirë për të vizituar

Koha më e mirë për të vizituar Madame Tussaud Vegas është sapo të hapen në orën 11 të mëngjesit ose pas orës 4:XNUMX. 

Muzeu i dyllit ka tendencë të jetë i zënë rreth drekës dhe pasdite herët. 

Ajo gjithashtu mund të jetë e mbushur me njerëz gjatë fundjavave dhe festave, prandaj planifikoni vizitën tuaj në përputhje me rrethanat.

Sa kohë duhet?

Shumica e përdoruesve shpenzojnë rreth 60 deri në 90 minuta duke eksploruar statujat dhe përvojat e ndryshme të dyllit në Madame Tussaud në Las Vegas.

Vizitorët që bëjnë më shumë foto dhe selfie me "të famshëm" priren të marrin më shumë se zakonisht.

Turneu drejtohet vetë dhe nuk ka asnjë kufizim kohor për biletat tuaja të hyrjes - mund të jeni brenda për aq kohë sa dëshironi. 

Çfarë të presësh në Tussauds në Vegas


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Las Vegas?

Në Muzeun e Dylli në Vegas, ju mund të përqafoni, mbani, prekni dhe puthni yjet dhe të famshmit tuaj të preferuar. 

Madame Tussaud i Sin City ka katër zona, dy përvoja dhe një zonë lojërash.

Zonat

Club Tussauds: Është si të jesh në një festë të mbushur me yje. Është vendi për selfie me A-listë si Beyonce, Brad Pitt, Leonardo Di Caprio, George Clooney dhe Johnny Depp.

Viva Las Vegas: Legjendat dhe të famshmit që kanë kontribuar në skenën e shkëlqyer të Las Vegas mund të gjenden në këtë seksion, duke përfshirë Elvisin, Kryetarin e Bashkisë Oscar Goodman, Celine Dion, akte si Blue Man Group dhe Rat Pack.

Ikonat e muzikës: Ikonat muzikore të dikurshme dhe sot, duke përfshirë Nicki Minaj, Katy Perry, Madonna dhe Miley Cyrus, janë vendosur këtu. Bëhuni gati me kamerën tuaj për disa fotografi të mbushura me glam.

Zona e Sporteve: Këtu, ju mund të jeni ballë për ballë me disa legjenda të sportit si Muhammad Ali, Andre Agassi dhe Don King. 

Eksperienca e Bar Hangover

Me figurinat origjinale të Wolf Pack, koktejet me temë filmi, skenat ikonike dhe cilësimet, duke përfshirë tigrin, është një përvojë gjithëpërfshirëse për të gjithë fansat e ekskluzivitetit Hangover. 

Disa nga ekspozitat në Bar Hangover vijnë me një kosto shtesë.

Ajo gjithashtu ka një pamje mahnitëse të Las Vegas Strip. 

Përvoja e Superheroit 4D të Marvel

Ju mund të takoni dhe të përshëndesni burrat e Marvel Universe, duke përfshirë Captain America, Iron Man, Thor, Hulk dhe Spider-Man. 

Kulmi i përvojës është një atraksion kinemaje 360D i animuar 4º, i kompletuar me efekte speciale me ndikim të lartë.

Ju ndiheni pjesë e aksionit edhe kur trajtoni ujin, erën, dridhjet, lëkundjet, etj., nga komoditeti i karrigeve tuaja. 

Dhoma Virtuale

Kjo zonë interaktive ju lejon të jeni ylli, të formoni skuadrën tuaj dhe të shpëtoni botën. 

Me pajisjet më të fundit të realitetit virtual, ju mund të lëvizni, të bashkëpunoni me ekipin tuaj dhe të manipuloni objektet në një zonë loje të projektuar posaçërisht. 

Është një përvojë emocionuese me 2,3,4 lojtarë. 

Lojtarët duhet të jenë 12 vjeç e lart për të marrë pjesë. 

Mund të rezervohet vetëm në të njëjtën ditë, personalisht, dhe të ndahet sipas parimit të shërbimit të parë.

Arritja në Madame Tussauds Las Vegas

Madame Tussauds Las Vegas në Las Vegas Strip ndodhet në 3377 S. Las Vegas Blvd, Ste. 2001 Las Vegas, NV 89109. 

Është në Grand Canale Shoppes në The Venetian, në bulevardin Las Vegas, i njohur gjerësisht si The Strip. Merr drejtimin

Parkim

Veneciani ka dy garazhe parkimi falas. Parkimi me shërbëtor dhe vetë-parkim janë në dispozicion për vizitorët në hotel dhe Palazzo.

Nëse dëshironi të parkoni vetë, Garazhi i parkimit venecian ndodhet prapa hotelit. 

Është e arritshme nga bulevardi Las Vegas dhe hyrjet e Koval Lane. 

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment