Madame Tussauds Nashville – bileta, çmime, zbritje

4.7
(126)

Nëse doni t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në Nashville, mos kërkoni më larg se muzeu i Madame Tussauds.

Në muzeun e dyllit të Nashville, ju shihni teknika shekullore të punimit me dylli dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds në Nashville nuk është vetëm një muze, por një vend për t'i bërë realitet ëndrrat tuaja për të takuar idhujt tuaj.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Nashville.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 30 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds në Nashville.

Nashville Madame Tussauds është gjithçka që keni dashur ndonjëherë. 

Mund të takoni këngëtarët, aktorët apo figurat historike të preferuara të vendit.

Mos harroni të takoni Diana Ross, James Brown dhe të tjerë të famshëm nga muzika në film, nga historia në shkencë.


Kthehu në fillim


Biletat e Madame Tussauds Nashville

Turistët mund të blejnë bileta në vendin e vizitës së tyre ose rezervoni ato në internet

Kur blini bileta në internet, ju merrni një zbritje në blerjen tuaj dhe kurseni kohën tuaj nga humbja e kot në linjat e sportelit.

Biletat në vend janë më të kushtueshme se biletat online.

Si funksionojnë biletat në internet

Ju e zgjidhni datën tuaj të vizitës kur rezervoni biletat tuaja të Muzeut Madame Tussauds Nashville në internet.

Menjëherë pas blerjes, do të merrni postën e konfirmimit. 

Nuk ka nevojë për asnjë printim. 

Ju mund të shfaqni postën tuaj të konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze ditën e vizitës. 

Fëmijët nën moshën 5 vjeç nuk duhet të blejnë bileta dhe të rriturit duhet të shoqërojnë fëmijët nën 18 vjeç.

Çmimet e biletave

Çmimet e biletave të Madame Tussauds Nashville ndryshojnë për të gjitha grupmoshat. 

Bileta për të rritur (13+ vjeç): $27.30
Biletë për fëmijë (5 deri në 12 vjeç): $21.84
Bileta për foshnja (deri në 4 vjet): Hyrja e lirë

Zbritje të biletave

Bileta e Madame Tussauds Blackpool për të rriturit për vizitorët e moshës 13 vjeç e lart kushton 27.30 dollarë, por fëmijët e moshës 5 deri në 12 vjeç marrin një zbritje prej 5.5 dollarësh dhe paguajnë vetëm 21.84 dollarë.

Kur blini biletat tuaja online, të paktën një ditë përpara, ju kualifikoheni për uljen 10% të çmimit të biletës. 

Turistët që blejnë biletat e tyre në vendin e takimit në ditën e vizitës së tyre paguajnë më shumë. 


Kthehu në fillim


Madame Tussauds + Salla e Famës së Muzikës Country

Kjo biletë e kombinuar përfshin akses në Sallën e Famës së Muzikës Country dhe Madame Tussauds Nashville. 

Në Sallën e Famave të Muzikës Country, e cila kremton frymën e Country Music, vizitorët mund të shikojnë seminare, shfaqje të drejtpërdrejta, klasa master dhe më shumë. 

Bëhuni gati të vishni kapele dhe çizme kauboj dhe futuni në disa nga hitet më të mëdha të Country.

Ju nuk dëshironi të humbisni ekspozitën e përhershme të Më këndo në shtëpi në Sallën e Famës së Muzikës Country. 

Është i mbushur me instrumente, ekrane interaktive me prekje, regjistrime origjinale, etj.


Kthehu në fillim


Orari i punës

Muzeu i dyllit Madame Tussauds në Nashville hapet në orën 11:12 ose 7:6 dhe mbyllet në orën XNUMX:XNUMX ose XNUMX:XNUMX, në varësi të orarit të ditës. 

Hyrja e fundit është një orë para mbylljes. 

Koha më e mirë për të vizituar

Meqenëse Madame Tussauds në Nashville hapet në orën 11:12 ose XNUMX:XNUMX, në varësi të ditës, për të shmangur turmën, është mirë të jeni në muze deri në mesditë.

Muzeu i Madame Tussauds në Nashville mbushet me njerëz gjatë fundjavave dhe festave të shkollës. 

Nëse preferoni muze të qetë ose dëshironi më pak turma, koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds është nga janari në mars dhe nga shtatori në nëntor. 

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë rreth 60 deri në 90 minuta duke eksploruar ekspozitat e ndryshme në Madame Tussauds të Nashville. 

Meqenëse është një turne i vetë-drejtuar, kohëzgjatja e vizitës suaj varet nga koha që kaloni në çdo ekspozitë dhe sa e mbushur me njerëz është ajo ditë. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi. 

Si të arrini në muze

Madame Tussauds Nashville ndodhet në Opry Mills në Nashville, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 

Madame Tussauds Nashville ndodhet midis I-40 dhe I-65 në Briley Parkway dhe është rreth 11 km (7 milje) nga Aeroporti Ndërkombëtar i Nashville. 

Adresa e saj është Opry Mills, 515 Opry Mills Drive, Nashville. Merr drejtimin 


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Nashville

Muzeu i dyllit në Nashville ka tetë zona. 

Në Rrugicën e Muzikës do të takoni këngëtarë dhe artistë të njohur të estradës.

Në WSM Radio, të ftuarit udhëtojnë në vitet 1920 dhe janë dëshmitarë të disa prej yjeve të vendit me ndikim të epokës së mesit të shekullit. 

Bëhuni pjesë e këtij radiostacioni dhe dëgjoni klasikët e vjetër! 

Në Ryman, ju udhëtoni përsëri në ditët e Grand Ole Opry dhe shikoni se si lindën legjendat. 

Më pas, do të hyni në Studion e Regjistrimit me disa nga yjet më të jashtëzakonshëm! 

Bëhuni pjesë e momenteve historike në muzikë duke shijuar muzikën vetëm në Madame Tussauds Nashville. 

Në Rock n Roll, ju mund të hipni në makinën tuaj dhe të vozitni në të Autostradë në ferr

E gjithë argëtimi është në Rock Bar të muzeut të dyllit!

Në MTTV, vizitorët ndërveprojnë me yjet më të njohur të popit të shekullit të sotëm. 

Bashkohuni në festën e Backstage me këngëtarët dhe interpretuesit tuaj të preferuar! 

OPRY FINALE është një grup ku ju ngjiteni në skenën e transmetimit më të gjatë të radios në historinë e SHBA-së dhe i tregoni botës talentet tuaja. 

Në atë skenë kanë performuar shumë legjenda dhe tani është radha juaj. 


Kthehu në fillim


Përvoja në Tussauds të Nashville

Madame Tussauds në Athinën e Jugut ka gjithashtu tre përvoja fantastike. 

Bar Soul/Jazz & Blues 

Shikoni Louis Armstrong në skenë me Billie Holiday dhe Ella Fitzgerald dhe dëshmoni disa nga personalitetet më të njohura në historinë e xhazit. 

Njihuni me vetë Kumbarin e Soul, James Brown! 

Kafene Bluebird 

Shijoni muzikë live dhe përjetoni vendin ikonik të muzikës në Nashville Bluebird Cafe. 

Shumë artistë të talentuar si Taylor Swift, Garth Brooks, Kathy Mattea, Keith Urban etj., kanë performuar live këtu. 

Muzikë + mallra 

Dëgjoni muzikën e mirënjohur rock ndërkohë që shikoni produktet e jashtëzakonshme, duke përfshirë dhe pa u kufizuar në CD, Vinyl, veshje, etj. 

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment