Madame Tussauds San Francisco – biletat, çmimet, çfarë të shikoni

4.8
(145)

Nëse doni t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në Kaliforni, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds San Francisco.

Në muzeun e dyllit të San Franciskos, ju shihni teknika shekullore të dyllit dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët dhe më shumë. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds Francisco nuk është vetëm një muze, por një vend për t'i bërë realitet ëndrrat tuaja për takimin me idhujt tuaj, aq reale sa një model dylli. 

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds San Francisco.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds San Francisco

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 250 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds. 

Qoftë gjyshi apo fëmijët tuaj apo ndoshta një takim për Shën Valentin, Madame Tussauds në SFO dhe atraksionet atje mbartin magjinë për t'i trembur të gjithë. 

Udhëtimi juaj në San Francisko Madame Tussauds do të jetë i mbushur me disa lëkundje të plaçkës me Beyonce ose disa ecje në hënë me Michael Jackson.

Ky udhëtim do të jetë plot muzikë, aktrim dhe argëtim. 


Kthehu në fillim


Biletat e Madame Tussauds San Francisco 

Turistët mund të blejnë biletat e tyre në vendin e takimit në ditën e vizitës ose t'i rezervojnë ato online. 

Ne ju rekomandojmë të blini bileta për në muzeun e dyllit të San Franciskos, paraprakisht.

Kur blini biletat tuaja në internet, ju merrni një zbritje prej 1.59 dollarë për biletë dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit. 

Si funksionojnë biletat në internet

Kur rezervoni biletat tuaja të Madame Tussauds San Francisco në internet, ju zgjidhni datën tuaj të vizitës. 

Menjëherë pas blerjes, do të merrni postën e konfirmimit. 

Nuk ka nevojë për asnjë printim. 

Në ditën e vizitës, ju mund të tregoni postën tuaj të konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze. 

Këto bileta janë të vlefshme për hyrje në datën e zgjedhur, por ju mund të hyni në çdo kohë.

Nëse plani juaj ndryshon, mund ta riplanifikoni vizitën tuaj në internet. 

Dhomë shpëtimi

Kjo biletë e San Francisco Madame Tussauds përfshin gjithashtu qasje në dhomën e arratisjes së quajtur Alcatraz: The Breakout.

Dhoma e Arratisjes është temë pas arratisjes famëkeqe të vitit 1962 nga burgu i ishullit Alcatraz dhe të ftuarit kanë 60 minuta për t'i shpëtuar dhomës.

Kostoja e biletave

Pranimi i përgjithshëm (3+ vjet): $29.99

Fëmijët nën tre vjeç nuk duhet të blejnë bileta dhe fëmijët nën 18 vjeç duhet të shoqërohen nga një i rritur.


Kthehu në fillim


Ora e hapjes

Madame Tussauds në SFO hapet çdo ditë në orën 10:12 ose 6:7 dhe mbyllet në orën XNUMX:XNUMX ose XNUMX:XNUMX, në varësi të orarit të ditës. 

Kjo është arsyeja pse koha më e mirë për të vizituar muzeun është nga ora 10 e mëngjesit deri në 6 pasdite.

Hyrja e fundit është gjithmonë një orë para kohës së mbylljes. 

Koha më e mirë për të vizituar Tussauds në San Francisko

Muzeu i dyllit në San Francisko mbushet me njerëz gjatë fundjavave dhe festave të shkollës. Është më mirë të vizitoni një ditë jave në orën 10:XNUMX. 

Nëse preferoni muze të qetë ose dëshironi më pak turmë, atëherë koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds është nga janari në mars ose nga shtatori në nëntor. 

Sa kohë zgjat Madame Tussauds?

Mysafirët zakonisht shpenzojnë rreth 45 deri në 60 minuta duke eksploruar ekspozitat e ndryshme në Madame Tussauds të San Franciskos.

Meqenëse është një turne i vetë-drejtuar, kohëzgjatja e qëndrimit tuaj varet nga koha që kaloni në ekspozita dhe sa e mbushur me njerëz është në atë ditë. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi. 


Kthehu në fillim


Si të arrini në muzeun e dyllit

Madame Tussauds San Francisco ndodhet në Fisherman's Wharf, San Francisko në Kaliforni.

Ndodhet dy blloqe larg skelës historike 39, dhe vetëm disa hapa larg nga shenja e famshme Fisherman's Wharf.

Adresa e saj është 145 Jefferson Street San Francisco, California 94133 USA. Get Directions

By Train

Nëse preferoni BART, dilni në stacionin Embarcadero dhe merrni F-Line, që është sistemi lokal i karrocave të qytetit.

Karroca do t'ju lëshojë drejtpërsëdrejti përballë rrugës nga atraksioni ynë.

Nëse merrni teleferikun për në Bay dhe Taylor, ecni në veri drejt Jefferson St. dhe më pas shkoni majtas mbi Jefferson.

Atraksioni ndodhet gjysmë blloku më poshtë në anën e majtë të rrugës.


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds San Francisco

Ky muze dylli është i ndarë në shumë zona. 

Zona e Muzikës

Këndoni zemrën tuaj me Taylor swift, klikoni një foto me Madonna-n ose bëni një lëvizje kërcimi me Michael Jackson; kjo zonë i ka të gjitha. 

Ju mund të shijoni kohën tuaj me statujat e muzikantëve tuaj të preferuar. Kjo zonë përfshin të gjithë nga Beyonce tek Lady Gaga. 

 Merrni kohën tuaj duke u afruar me yjet tuaj të preferuar në këtë zonë. 

Lidershipi dhe Sipërmarrësit

Klikoni një foto me sipërmarrësin famëkeq dhe Themeluesin e kompanisë Apple, Steve Jobs, ose bashkëthemeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg.

Kjo zonë paraqet personalitetet më me ndikim së bashku me sipërmarrësit në Amerikë. 

Takoni Barack Obamën ose Abraham Lincoln dhe shijoni praninë e liderëve të mëdhenj në Histori 

Zonë Sportive

Shijojeni kohën tuaj me një nga Sportistët dhe Sportistet më të mëdha si Muhammad Ali apo Serena Williams. 

Luaj regbi me Joe Montanna ose luaj golf me Tiger Woods. 

Shpirtrat e San Franciskos

Luaj disa akorde me Jimi Hendrix dhe interpreto disa rreshta me Robin Williams. 

Madame Tussauds SF mbart shpirtin dhe ajrin e yjeve brilante të San Franciskos.

Qoftë Jerry Garcia apo Janis Joplin, mund t'i shihni të gjithë në një vend. 

FilmZone

Kjo zonë shfaq disa aktorë të shkëlqyer nga filma të paharrueshëm.

Merrni një rol kryesor me Marilyn Monroe dhe bëni disa arte marciale me Jackie chan. 

Njihuni me regjisorin amerikan të filmit Steven Spielberg ose bëni një selfie me John Travolta.  

Ju do të shihni personazhet në jetën reale si ET nga ET Extra-Terrestrial.  

Zona e listës A

Kjo zonë përfshin personalitetet e listës A të Hollivudit. Kjo festë i ka të gjitha, qoftë Morgan Freeman, Zendaya apo Anne Hathaway. 


Kthehu në fillim


Madame Tussauds + Ushqimi në Hard Rock Cafe 

Hard Rock Cafe është vetëm 3 milje (gjysmë km) nga Madame Tussauds, kjo është arsyeja pse shumë turistë preferojnë të vizitojnë të dy atraksionet në të njëjtën ditë. 

Vizitorët shijojnë vaktin e tyre në kafenenë me temë rock-n-roll me kuzhinë të shijshme dhe klasike të vërteta amerikane. 

Me shumë muzikë, një disk kalorës live, ngrënie të shkëlqyera, energji të lartë dhe shumë suvenire, sigurisht që do të shijoni kohën tuaj këtu! 

Kostoja e biletës (3+ vjet): $57.99

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment