Madame Tussauds Shanghai – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.9
(189)

Nëse dëshironi t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në qytetin më të madh të Kinës, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Shanghai.

Në muzeun e dyllit të Shangait, ju shihni teknika shekullore të dyllit dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds në Shangai nuk është vetëm një muze, por një vend për të bërë realitet ëndrrat tuaja për takimin me idhujt tuaj.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Shangai.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 80 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds në Shangai. 

Madame Tussauds në Shangai është gjithçka që keni dëshiruar ndonjëherë – mund të takoni këngëtarët, aktorët, figurat historike, etj.

Nuk mund të humbisni mundësinë për të takuar Lee Min Ho, Yao Ming, Liu Xiang, David Beckham, Tom Cruise, Michael Jordan, Bill Clinton, etj.


Kthehu në fillim


Biletat e Madame Tussauds Shanghai

Turistët mund të blejnë biletat e tyre në vendin e vizitës ose rezervoni ato në internet

Kur blini biletat tuaja online, përfitoni një zbritje prej rreth 25%, dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Si funksionojnë biletat në internet

Kur rezervoni biletat tuaja të Madame Tussauds Shanghai në internet, ju zgjidhni datën tuaj të vizitës. 

Menjëherë pas blerjes, do të merrni një email konfirmimi. 

Nuk ka nevojë për printime. 

Në ditën e vizitës, mund të shfaqni emailin e konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze. 

Këto bileta janë të vlefshme për datën e zgjedhur, por mund të futni në çdo kohë. 

Nëse plani juaj ndryshon, mund t'i riplanifikoni biletat tuaja në internet. 

Kostoja e biletave

Biletat për Madame Tussauds Shanghai kushtojnë njësoj si në ditët e javës ashtu edhe në fundjavë.

Bileta për të rritur: ¥ 190
Bileta studentore: ¥ 150
Bileta për fëmijë: ¥ 140
Bileta për të moshuarit: ¥ 140

Fëmijët nën lartësinë 1 metër (3.28 këmbë) nuk kanë nevojë të blejnë bileta dhe fëmijët nga 1 deri në 1.4 metra (4.6 këmbë) duhet të marrin një biletë për fëmijë. 

Të gjithë vizitorët më të gjatë se 1.4 metra duhet të blejnë një biletë për të rritur. 

Një i rritur duhet të shoqërojë fëmijët nën 18 vjeç. 


Kthehu në fillim


Orari i punës

Muzeu i dyllit Madame Tussauds në Shangai hapet në orën 10 të mëngjesit dhe mbyllet në orën 9:XNUMX, në varësi të orarit të ditës. 

Kjo është arsyeja pse koha më e mirë për të vizituar muzeun është nga ora 10 e mëngjesit deri në 9 pasdite.

Hyrja e fundit është gjithmonë një orë para kohës së mbylljes.

Koha më e mirë për të vizituar

Koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds Shanghai është sapo të hapet në orën 10 të mëngjesit ose midis orës 2:4 dhe XNUMX:XNUMX, që është periudha më e dobët.

Muzeu është i mbushur me njerëz gjatë fundjavave dhe festave të shkollës. 

Nëse preferoni muze të qetë, provoni të vizitoni nga janari në mars ose nga shtatori në nëntor. 

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë rreth 90 minuta duke eksploruar ekspozitat e ndryshme në Madame Tussauds të Shangait. 

Meqenëse është një turne i vetë-drejtuar, kohëzgjatja e vizitës suaj varet nga koha që kaloni në secilën prej ekspozitave dhe sa e mbushur me njerëz është ajo ditë. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi. 

Si të shkoni në Madame Tussauds

Madame Tussauds Shanghai ndodhet në katin e dhjetë të New World Plaza, West Nanjing Road, Shanghai.

Atraksioni është katër minuta larg nga Sheshi i Popullit dhe një minutë në këmbë larg nga stacioni i metrosë Sheshi i Popullit. 

Adresa e saj është Kati i 10-të, Ndërtesa Tregtare e Botës së Re, Nr. 2-68 Nanjing West Road, Shanghai. Get Directions

By Bus

Autobusët e mëposhtëm do t'ju zbresin në Sheshin e Popullit - 18, 20, 37, 46, 167, 518, 930, 952, etj. 

By Train

Merrni linjën 1 nga Stacioni hekurudhor i Shangait dhe zbriti në Stacionin e Sheshit Popullor. 

Me metro

Mund të merrni linjat 1, 2 dhe 8 dhe të zbrisni në stacionin e metrosë në Sheshi Popullor. Atraksioni është vetëm një minutë larg! 


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Shanghai

Ky muze fantastik dylli është i mbushur me zona të ndryshme argëtuese për t'u parë. 

Ju mund të bëni një pozë me yjet tuaj të preferuar ose të këndoni me muzikantë të famshëm. 

Ky muze është ëndrra juaj e realizuar.

Top party

Në zonën e Top Party do të jeni pjesë e festës së vetme për VIP-at për të gjithë yjet e njohur në botë. 

Do të merrni përvojën e jashtëzakonshme të takimit me personalitetet tuaja të preferuara. 

argëtim televiziv 

Në zonën e argëtimit televiziv, e cila i kushtohet yjeve televizive, mund të klikoni fotot me He Jiong, Zhang Zhillin apo edhe Kangxi. 

Do të arrini të takoni personazhet e dashur nga shfaqjet e famshme televizive. 

Shënime për sulmuesit e varreve

Në "Tomb Raiders Notes" Përvoja reale e skenës, ju qëndroni pas kamerës dhe bashkoheni në krijimin e Shënimeve të Raiders të Varrit. 

Mos harroni të bëni një selfie me Wu Lei dhe Xhaxhain e Tretë të Shkollës Jugore.

Universal Pictures

Në zonën Universal Pictures, mund të argëtoheni maksimalisht me Sun Li dhe Wu Qilong! 

Takoni anëtarët e "Tigrave të vegjël" dhe argëtohuni me personazhin e dramës së pallatit Qing, Zhen Huan. 

Muzikë DreamWorks

Takoni anëtarët e SHE ose këndoni zemrën tuaj me Madonna dhe Xue Zhiqian. 

Ndjeni zakonin me Beyoncé dhe Rihanna.

Situata sportive

Në zonën e Situatës Sportive, të ftuarit mund të luajnë basketboll me "Gigantin e Vogël" Yao Ming, zgjedhja e parë e draftit kinez në historinë e NBA.

Ju gjithashtu mund të takoni atletin dhe ikonën e kulturës së atletit dhe fushës, Liu Xiang, i cili theu një rekord botëror 13-vjeçar të vendosur nga Colin Jackson i Britanisë së Madhe.

Master i shkencave

Takoni personalitetet më me ndikim dhe inovativ në shkencë dhe teknologji, nga Steve Jobs te Yang Zhenning. 

Njihuni me mjeshtrit e shkencës! 

Zona e Partisë së Kopshtit Mbretëror

Vizitorët mund të shoqërohen me familjen mbretërore të Britanisë në Zonën e Partisë Royal Garden. 

Këtu mund të takoni Dukeshën e Kembrixhit dhe të shtrëngoni duart me Mbretëreshën Elizabeth II.

Zona Hallyu

Në Hallyu Zone, ju takoni Han Geng, "Artisti më i mirë në botë" i vitit 2012.

Ju gjithashtu mund të bëni një selfie me Lee Minho, një nga aktorët e famshëm në botë, i dashur nga fansat.

Zona e Modës

Zona e Modës është për Fashionistet e çmendur!

Këtu takoni modelet, aktorët dhe stilistet e famshme dhe të bukura si Alexandra Ambrosia, Ma Sichun etj.

Zona e Re e Fuqisë së Modës në Kinë

Madame Tussauds Shanghai i është përkushtuar krijimit të një industrie të re të modës elektronike, duke zhbllokuar tendencat e modës në Kinë. 

Zona përfshin një tunel modern dhe një dhomë stilimi VIP me një dhomë transmetimi të drejtpërdrejtë të modës. 

Jo vetëm kaq, por gjithashtu mund të përjetoni dhomën shumëngjyrëshe të festës.


Kthehu në fillim


Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment