Madame Tussauds Tokyo – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.7
(129)

Nëse dëshironi t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në kryeqytetin japonez, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Tokio.

Në muzeun e dyllit të Tokios, ju shihni teknika shekullore të dyllit dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen shansi për të bërë selfie me fytyrat më të famshme në botë. 

Madame Tussauds në Tokio nuk është vetëm një muze, por një vend për t'i kthyer ëndrrat tuaja për të takuar idhujt tuaj në realitet.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Tokio.

Biletat kryesore

# Bileta e pranimit

Biletat e Madame Tussauds Tokio

Turistët mund të blejnë biletat e tyre në vendin e ngjarjes në ditën e vizitës së tyre ose rezervoni ato në internet

Kur blini bileta online, përfitoni një zbritje deri në 20%, dhe kurseni kohën tuaj nga humbja e kot në linjat e sportelit të biletave.

Biletat në internet ju ndihmojnë të kaloni radhën e pranimit dhe të merrni hyrjen me përparësi.

Si funksionojnë biletat në internet

Kur rezervoni biletat tuaja të Tussauds Tokio në internet, ju zgjidhni datën tuaj të vizitës. 

Menjëherë pas blerjes, do të merrni një email konfirmimi. 

Nuk ka nevojë për printime. 

Në ditën e vizitës, mund të shfaqni emailin e konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze. 

Këto bileta janë të vlefshme për datën e zgjedhur, por mund të futni në çdo kohë. 

Nëse plani juaj ndryshon, mund t'i riplanifikoni biletat tuaja në internet. 

Kostoja e biletës

Biletat për Madame Tussauds Tokio kushtojnë njësoj si në ditët e javës ashtu edhe në fundjavë.

Bileta për të rritur (12+ vjeç): ¥ 2,100
Biletë për fëmijë (3 deri në 11 vjeç): ¥ 1,500

Fëmijët dy vjeç e lart nuk kanë nevojë për bileta. 

Një i rritur mbi 16 vjeç duhet të shoqërojë të gjithë fëmijët. 

Zbritje të biletave

Zbritja e Madame Tussauds Tokyo është 20% për prenotimin paraprak të biletave tuaja në internet paraprakisht.  

Kur blini paraprakisht, në vend që të paguani 2,600 ¥ për një biletë, do të paguani vetëm 2,100 ¥ - një zbritje prej 500 ¥.

Vizitorët me certifikatë aftësie të kufizuar dhe biletën e një personi shoqërues janë sa gjysma e çmimit të një bilete për të rritur. 


Kthehu në fillim


Orari i punës

Muzeu i dyllit Madame Tussauds në Tokio hapet në orën 11:4 dhe mbyllet në orën XNUMX:XNUMX, gjatë gjithë javës.

Hyrja e fundit është gjithmonë një orë para kohës së mbylljes.

Atraksioni është i mbyllur të martën.

Koha më e mirë për të vizituar

Koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds Tokio është sapo të hapet në orën 11 të mëngjesit ose ndërmjet orës 2:4 dhe XNUMX:XNUMX, që është periudha më e dobët.

Muzeu është i mbushur me njerëz gjatë fundjavave dhe festave të shkollës. 

Nëse preferoni muze të qetë ose dëshironi më pak turma, atëherë koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds është nga janari në mars dhe nga shtatori në nëntor.

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë rreth 90 minuta duke eksploruar ekspozitat e ndryshme në Madame Tussauds të Tokios. 

Meqenëse është një turne i vetë-drejtuar, kohëzgjatja e vizitës suaj varet nga koha që kaloni në secilën prej ekspozitave dhe sa e mbushur me njerëz është ajo ditë. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi. 

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 70 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds në Tokio.

Mund të takoni personazhe të famshëm si Micheal Jackson, Lady Gaga, George Clooney, Audrey Hepburn, Elvis Presley etj.

Dhe, sigurisht, nuk mund të humbisni mundësinë për të bërë një selfie me Johnny Depp ose Diana Prince. 

Nga muzika te filmi dhe historia te shkenca, e gjithë argëtimi është këtu. 


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Tokio

Madame Tussauds Tokio është e mbushur me mrekulli dylli dhe zona fotogjenike.

Zona e Muzikës

Groove me Suda Masaki, Yuko Oshima, X-Japan, Mayu Watanabe, Lady Gaga, Beyoncé, etj. 

FilmZone

Kjo zonë është për të gjithë adhuruesit e filmave. Ndani ekranin e argjendtë me Marilyn Monroe, Hani mëngjes në Tiffany's me Audrey Hepburn, Ride with Tom cruise, etj. 

Celebrities

Këtu në muzeun e dyllit të Madame Tussauds në Tokio, ju mund të përmbushni dëshirën tuaj për të takuar të famshmit tuaj të preferuar si Brad Pitt, Danmitsu, Matsuko Delixe, etj.

Zona e Modës

Të gjithë fashionistat bashkohen! Kjo zonë është e mbushur me mrekulli të bukura për çdo adhurues të modës. Njihuni me Rola, Atsuko Maeda dhe Becky. 

Yjet e sportit

Takoni idhujt tuaj të sportit si Yuzuru Hanyuu, Yuki Ishikawa, Mao Asada dhe Kazuyoshi Miura. 

Historia dhe Kultura

Eksploroni historinë dhe kulturën e Japonisë në Tokio Madame Tussauds. 

Bëni foto me Yayoi Kusama, Taro Hasake, Ryoma Sakamoto, etj.

Liderë me ndikim

Takoni liderët me ndikim dhe të famshëm të botës. Pozoni me Dukën dhe Dukeshën e Kembrixhit, Barack Obama, Nelson Mandela dhe Diana Frances Spencer. 


Kthehu në fillim


Si të shkoni në Madame Tussauds

Muzeu i dyllit Madame Tussauds Tokio ndodhet brenda Decks Tokyo Beach në Odaiba, pranë Qendrës së Zbulimit LEGOLAND® Tokio.

Nga qendra e qytetit, është vetëm 30 minuta. 

Adresa e saj është Odaiba 1-6-1 Decks Tokyo Beach Island Mall 3F, Minato-ku, Tokio, Japoni. Get Directions

By Train

Merrni linjën Yurikamome dhe zbritni në Stacioni Odaiba-KaihinKoen. Atraksioni është vetëm 2 minuta larg! 

Stacioni Teleport i Tokios në linjën Ronkai është pesë minuta larg nga Madame Tussauds. 

Parkoni automjetin tuaj në hapësirën e parkimit nëntokësor të disponueshëm në Decks Tokyo Beach nëse planifikoni të vozitni.

By Bus

Stacioni i autobusit Daiba Nichome është përballë Decks Tokyo Beach dhe shumë autobusë mund t'ju çojnë atje. 

Nëse përdorni autobusin e qytetit, merrni linjën Kai01 dhe linjën Nami01. 

Nëse përdorni autobusin Odaiba Rainbow, merrni linjën Shinagawa - Daiba ose linjën Tamachi Daiba. 

Hipni në itinerarin e Stacionit Hamamatsu Cho - Qendra e Ekspozitave Ndërkombëtare të Tokios nëse përdorni autobusin e luleve Km.

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment