Madame Tussauds Wuhan – bileta, statuja, çfarë të presësh

4.7
(122)

Nëse dëshironi t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në Kinë, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Wuhan.

Në muzeun e dyllit të Wuhan-it, ju shihni teknika shekullore të dyllit dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds në Wuhan nuk është vetëm një muze, por një vend për t'i bërë realitet ëndrrat tuaja për takimin me idhujt tuaj.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Wuhan.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 30 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds në Wuhan. 

Ju mund të bëni selfie me kopje reale të disa prej fytyrave më të njohura në botë, duke filluar nga politikanët, yjet e sportit, ikonat historike, aktorët, muzikantët, etj.

Gjatë vizitës tuaj në Madame Tussauds në Wuhan, do të shihni yje vendas si Fan Bingbing, Liu Shishi, Wu Qilong, Liu Yifei, Yao Ming, etj., dhe të famshëm ndërkombëtarë si Lionel Messi, George Clooney, Leonardo Di Caprio, etj. . 


Kthehu në fillim


Biletat e Madame Tussauds Wuhan

Turistët mund t'i blejnë biletat e tyre në vendin e vizitës ose t'i rezervojnë ato në internet. 

Kur blini biletat tuaja online, përfitoni një zbritje deri në 25%, dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Si funksionojnë biletat në internet

Ju zgjidhni datën tuaj të vizitës kur rezervoni biletat tuaja të Muzeut Madame Tussauds Wuhan Online.

Menjëherë pas blerjes, do të merrni postën e konfirmimit. 

Nuk ka nevojë për asnjë printim. 

Në ditën e vizitës, ju mund të tregoni postën tuaj të konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze. 

Fëmijët nën moshën 3 vjeç nuk duhet të blejnë bileta dhe një i rritur duhet të shoqërojë fëmijët nën 18 vjeç. 


Kthehu në fillim


Orari i punës

Muzeu i dyllit Madame Tussauds në Wuhan hapet në orën 10 të mëngjesit dhe mbyllet në orën 9:XNUMX, gjatë gjithë javës.

Hyrja e fundit është në orën 8.30:XNUMX. 

Koha më e mirë për të vizituar

Koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds në Wuhan është sapo të hapet në orën 10 të mëngjesit ose ndërmjet orës 2:4 dhe XNUMX:XNUMX, që është periudha më e dobët.

Muzeu i dyllit mbushet me njerëz gjatë fundjavave dhe festave të shkollës. 

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë 60 minuta duke eksploruar ekspozita të ndryshme dhe duke provuar përvojat në Madame Tussauds në Wuhan.

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi. 

Si të shkoni në Madame Tussauds

Wuhan Madame Tussauds ndodhet në rrugën Chuhe Han, në rrugën Gonggong në rrethin Wuchang të qytetit Wuhan. 

Ndodhet pranë liqenit të frutave, midis liqenit të Lindjes dhe Shahut.

Adresa e saj është Nr. 21, Rruga Chuhe Han, Rruga Wuhan. Get Directions

Me metro

Mund të merrni linjën 4 të metrosë dhe të zbrisni në stacionin Chuhe Hanjie. 

By Train

Nëse preferoni trenin, mund të hipni në linjën 4 nga Stacioni Wuchang ose Stacioni Hekurudhor Wuhan dhe të zbrisni në Stacionin Chuhe Hanjie.

Nëse po udhëtoni nga stacioni hekurudhor Hankou, merrni trenin e Linjës 2 për në Stacionin Zhongnan ose Stacionin Sheshi Hongshan dhe kaloni në Linjën 4 për të zbritur në Stacionin Chuhe Hanjie. 

By Bus

Mund të merrni autobusët e mëposhtëm për të arritur në atraksion - 540, 530, 566, 583, 577, 618, 702, 724, 729, etj. 


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Wuhan

Ky muze dylli është i ndarë në zona të ndryshme. 

Klasikë të ekranit kinez dhe të huaj

Në zonën e klasikëve të ekranit kinez dhe të huaj, do të takoni yjet e së kaluarës nostalgjike - nga Audrey Hepburn te Sun-Li, Marilyn Monro dhe Donnie Yen. 

Njihuni me aktorin e The Pretender, Wang Kai dhe qeshni me aktoren e dashur kineze Dilireba.

Gjigantët e Sportit Botëror

Në Giants of World Sports, do të takoni yjet e njohur të sportit në botë dhe do të hyni në fushën sportive me heronjtë tuaj të preferuar. 

Luaj basketboll me Yao Ming ose Kobe Bryant, ose provo futboll me Lionel Messin. 

Stili Mbretëror Britanik

Në zonën kushtuar mbretërve britanikë, të ftuarit marrin pjesë në një darkë mbretërore me Mbretëreshën Elizabeth II, Dukën e Kembrixhit, Princin Williams, Dukeshën e Kembrixhit dhe Princeshën Katerina. 

Kulmi i Fuqisë Globale

Zona Maja e Fuqisë Globale i kushtohet disa prej liderëve më të mirë në botë. 

Do të shihni disa nga liderët më të mirë me ndikim dhe novatorë në botë, do të shtrëngoni duart me Barack Obamën dhe mos harroni të bëni fotografi.

Bota e Shkencës dhe Teknologjisë

Udhëtoni nëpër katër epokat e shkencës, teknologjisë dhe artit. 

Njihuni me vetë legjendat si Leonardo da Vinçi, Albert Ajnshtajni etj.  

Historia e Lavdishme e Tussauds 

Njihuni me duart pas muzeut të dyllit dhe fillimin e muzeut më të pabesueshëm në botë, Madame Marie Tussauds. 

Ajo ishte pjesë e oborrit francez, por më e rëndësishmja, ishte një sipërmarrëse e madhe. 

Partia e Superyjeve

Ju ecni në tapetin e kuq në zonën e Superstar Party me Fan Bingbing, Leonardo Decaprico, Liu ShiShi dhe Nick Kidman. Madame Tussauds Wuhan është vendi ku fillon e gjithë argëtimi.

Gjeni muzikor

Bëhuni gati për të hyrë në këngët tuaja të preferuara me Justin Beiber, Lang Lang, Adele, Teresa Teng, Michael Jackson, etj. 

Në Madame Tussauds Wuhan, festa dhe argëtimi nuk ndalen kurrë. 


Kthehu në fillim


Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment