Madame Tussauds Londër – biletat, çmimet, çfarë të presësh

Benedict Cumberbatch Madame Tussauds Londër

E themeluar mbi 200 vjet më parë nga skulptori i aftë i dyllit, Marie Tussaud, Madame Tussauds London u ofron vizitorëve një përvojë gjithëpërfshirëse, duke i lejuar ata të fërkojnë supet me figura dylli të të famshmëve, figurave historike dhe madje edhe personazheve famëkeq. E vendosur në zemër të Londrës, Madame Tussauds është shtëpia e një koleksioni të madh dylli tepër realist… Lexo më shumë

Madame Tussauds Las Vegas – biletat, çmimet, çfarë të presësh

Miley Cyrus në Madame Tussauds Las Vegas

Nëse doni të shtoni një magjepsje të famshme në udhëtimin tuaj në Las Vegas, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Las Vegas. Arti 200-vjeçar i bërjes së statujave prej dylli dhe tërheqja e tij magjike janë ende të paprekura dhe përbëjnë një përvojë të paharrueshme për vizitorët e të gjitha moshave. Madame Tussauds Las Vegas ka disa figura dylli jashtëzakonisht të sakta dhe… Lexo më shumë

Madame Tussauds Dubai – biletat, çmimet, çfarë të presësh

Madame Tussauds Dubai

Nëse doni t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në Lindjen e Mesme, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Dubai. Ju shikoni teknika shekullore të punimit me dylli në muzeun e dyllit të Dubait dhe fërkoni supet me liderë botërorë, familje mbretërore, politikanë, yje filmi, sportistë, etj. Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm. Fëmijët dhe… Lexo më shumë

Madame Tussauds Berlin – biletat, çmimet, çfarë të presësh

Madame Tussauds Berlin

Madame Tussauds Berlin është vendi ku duhet të shkoni nëse doni t'i shtoni pak shkëlqim pushimeve tuaja në qytetin gjerman. Mund të takoni liderë botërorë, politikanë, yje filmash, atletë dhe më shumë në muzeun e dyllit të Berlinit dhe, në këtë proces, të mësoni për teknikat shekullore të punimit me dylli. Është një mundësi e shkëlqyer për të bërë shumë foto me… Lexo më shumë

Madame Tussauds Amsterdam – biletat, çmimet, çfarë të presësh

Bob Marley në Madame Tussauds Amsterdam

Madame Tussauds Amsterdam është një vizitë e detyrueshme nëse doni t'i shtoni një hije shkëlqimi pushimeve tuaja në qytetin holandez. Në muzeun e dyllit të Amsterdamit mund të vëzhgoni teknikat shekullore të dyllit dhe të fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, atletët dhe më shumë. Është një mundësi e shkëlqyer për të marrë shumë… Lexo më shumë

Madame Tussauds Hollywood – biletat, çmimet, çfarë të presësh

Madame Tussauds Hollywood

Nëse jeni të interesuar për të famshëm, nuk ka vend më të mirë se Madame Tussauds në Hollywood. Figurat prej dylli në Tussauds Hollywood përfshijnë yje filmash, prezantues të shfaqjeve televizive, muzikantë, yje sporti, politikanë, superheronj, etj. Është një mundësi fantastike për të klikuar selfie me mbi 100 figura të famshme dylli nga të gjitha sferat e jetës. Fëmijët dhe… Lexo më shumë

Biletat Madame Tussauds dhe London Eye – çmime, zbritje

Madame Tussauds dhe London Eye

Bileta e kombinuar e London Eye dhe Madame Tussauds është e njohur si nga turistët ashtu edhe nga vendasit. Bileta ofron përfitime praktike, të tilla si kursime në kosto, komoditet dhe përvojë pasuruese të eksplorimit të dy prej atraksioneve kryesore të Londrës. Ne shpjegojmë më në detaje pse blerja e biletave të Madame Tussauds dhe London Eye ka kuptim. Kursimi i kostos Një… Lexo më shumë

Çfarë të presësh në Madam Tussauds në Londër

Spiderman në Londër Madam Tussauds

Madame Tussauds London ofron një përzierje unike të argëtimit, historisë dhe kulturës, duke e bërë atë një destinacion të domosdoshëm për turistët dhe vendasit. Ja çfarë mund të prisni gjatë vizitës suaj: Përvoja ndërvepruese me figura dylli Hyni brenda dhe gjeni veten ballë për ballë me figurat e dyllit të të famshëmve tuaj të preferuar, ikonave sportive dhe figurave historike. Është… Lexo më shumë

Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds

Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds

"Dhoma e tmerreve" është një pjesë unike e muzeut të dyllit Madame Tussauds në Londër. Seksioni nuk është vetëm i popullarizuar nga vizitorët, por gjithashtu përfaqëson origjinën historike të Madame Tussauds. Koncepti daton në rrënjët e Madame Tussaud, themelueses së muzeve të dyllit. Gjatë Revolucionit Francez, Marie Tussaud u detyrua… Lexo më shumë