Madame Tussauds Stamboll – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.8
(155)

Nëse dëshironi t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në kryeqytetin turk, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Stamboll.

Në muzeun e dyllit të Stambollit, ju shihni teknika shekullore të punimit me dylli dhe fërkoni supet me liderë botërorë, familje mbretërore, politikanë, yje të filmit, sportistë etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds në Stamboll nuk është vetëm një muze, por një vend për t'i kthyer ëndrrat tuaja për të takuar idhujt tuaj në realitet.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Stamboll.

Biletat kryesore

# Madame Tussauds Stamboll

Biletat e Madame Tussauds në Stamboll

Turistët mund të blejnë bileta në vendin e ngjarjes në ditën e vizitës së tyre ose rezervoni ato në internet.

Kur blini biletat tuaja online, ju merrni një hyrje të garantuar dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Biletat në internet të Madame Tussauds janë gjithashtu 10% më të lira se biletat e shitura në vend.

Si funksionojnë biletat në internet

Ju zgjidhni datën tuaj të vizitës kur rezervoni biletat tuaja të Madame Tussauds Stamboll në internet. 

Menjëherë pas blerjes, do të merrni një email konfirmimi. 

Nuk ka nevojë për printime. 

Ju mund të shfaqni emailin e konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze ditën e vizitës. 

Këto bileta janë të vlefshme për datën e zgjedhur, por mund të futni në çdo kohë. 

Nëse plani juaj ndryshon, mund t'i riplanifikoni biletat tuaja në internet.

Çmimet e biletave

Bileta për të rritur (18+ vjeç): €13.00
Biletë për fëmijë (3 deri në 17 vjeç): €10.50
Bileta për fëmijë: (deri në 2 vjet): Hyrja falas

*Bileta të reduktuara për studentët me një ID studentore të vlefshme janë në dispozicion në vend.


Kthehu në fillim


Orari i punës

Muzeu i dyllit Madame Tussauds në Stamboll hapet në orën 11:8 dhe mbyllet në orën XNUMX:XNUMX gjatë gjithë javës.

Hyrja e fundit është gjithmonë një orë para mbylljes.

Koha më e mirë për të vizituar

Muzeu Madame Tussauds në Stamboll është i mbushur me njerëz gjatë fundjavave dhe pushimeve shkollore. 

Është më mirë të vizitoni muzeun e dyllit në një ditë jave në orën 11 të mëngjesit. 

Nëse preferoni muze të qetë ose dëshironi më pak turma, koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds është nga janari në mars dhe nga shtatori në nëntor. 

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë rreth 60 minuta duke eksploruar ekspozitat në Madame Tussauds të Stambollit. 

Meqenëse është një turne i vetë-drejtuar, kohëzgjatja e vizitës suaj varet nga koha që kaloni në çdo ekspozitë dhe sa e mbushur me njerëz është ajo ditë. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Ju mund të takoni modelet reale të dyllit të më shumë se 70 figurave të famshme osmane, turke dhe ndërkombëtare në Madame Tussauds në Stamboll. 

Këto statuja dylli janë të ekspozuara në zona të ndryshme dhe ju mund të shihni këngëtarët, aktorët, politikanët, sportistët, figurat historike, etj.


Kthehu në fillim


Çfarë duhet të shihni në Madame Tussauds Stamboll

Tussauds në kryeqytetin turk ofron zona të ndryshme ku mund të takoni idhujt tuaj.

Mysafirëve u pëlqen të ecin nëpër këto zona, duke klikuar fotot me yjet e tyre të preferuar.

Zona e Muzikës

Groove me Murat Boz, Madonna, Muslim Gurses etj. 

Yjet e filmit

Bëhu ylli me yjet nga filmat e famshëm. 

Njihuni me MEAT nga ET, pozoni me Spiderman dhe bëni foto me Marilyn Monroe. 

Sportistët

Luaj sport me sportistin tënd të preferuar. 

Boksoni me Mohammad Ali, njihuni me Arda Turan ose luani tenis me Raphael Nadal. 

Partia VIP

Bashkohuni në festën VIP të prapaskenës! Shijoni një pije me Brad Pitt, Johnny Depp dhe Kerem Burcin. 

Historia dhe Liderët

Takoni liderët e dashur dhe me ndikim gjatë historisë! 

Si të arrini në muze

Madame Tussauds Istanbul ndodhet pranë Sheshit Taksim me famë botërore, brenda ndërtesës Grand Pera në rrugën Istiklal.

Adresa e saj është Hüseyinağa, Grand Pera AVM, İstiklal street, 34440 Beyoğlu/İstanbul, Turkey. Get Directions

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment