Madame Tussauds Orlando – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.9
(174)

Madame Tussauds Orlando ju fton në një përvojë surreale ku mund të pozoni me skulptura prej dylli reale të yjeve tuaj të preferuar të filmit, figurave historike dhe shumë më tepër. 

Ariana Grande, Beyonce, Michael Jackson, apo figura historike si Abraham Lincoln, do t'ju pëlqejë kur klikoni foto dhe selfie me ikonat tuaja të preferuara. 

Skulpturat janë gdhendur me përsosmërinë maksimale – çdo shprehje dhe stil trupi përcillet lehtësisht përmes portretizimit të personazhit. 

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat e Madame Tussauds Orlando.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds Orlando

Padyshim që do t'ju bëjnë përshtypje punimet prej dylli të ikonave tuaja të preferuara të ekspozuara në Madame Tussauds Orlando. 

Statujat e dyllit duken aq të natyrshme sa ju ndjeni se jeni duke qëndruar pranë një personi të famshëm. 

Gjashtë zona ofrojnë ikona të shumta nga filmi, muzika dhe fusha sportive te heronjtë historikë që luajtën një rol të rëndësishëm në historinë e botës. 

Gjashtë zonat janë Historia dhe Udhëheqësit, Heronjtë e Ligës së Drejtësisë, Sportet, Muzika, TV dhe yjet e filmit. 

Pjesa më e mirë është të klikoni foto me të famshmit tuaj të preferuar dhe t'i ndani ato me miqtë dhe familjen tuaj.


Kthehu në fillim


Biletat e Madame Tussauds Orlando

Turistët mund të blejnë biletat e tyre në vendin e ngjarjes në ditën e vizitës së tyre ose blini ato në internet.

Kur blini biletat tuaja online, ju merrni një hyrje të garantuar dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Si funksionojnë biletat në internet

Kur rezervoni biletat tuaja të Muzeut të Madame Tussauds Orlando në internet, ju zgjidhni datën dhe orën tuaj të vizitës.

Menjëherë pas blerjes, do të merrni postën e konfirmimit. 

Nuk ka nevojë për asnjë printim. 

Ju mund të tregoni postën tuaj të konfirmimit në telefonin tonë dhe të hyni në Muze gjatë vizitës. 

Nëse jeni më shumë se 30 minuta me vonesë për kohën e planifikuar të vizitës, atraksioni bën çmos për të akomoduar. Përndryshe mund t'ju duhet të prisni radhën tuaj.

Çmimet e biletave

Çmimet e biletave të Madame Tussauds Orlando ndryshojnë për të gjitha grupmoshat. 

Bileta për të rritur (13+ vjeç): $34.03
Biletë për fëmijë (3 deri në 12 vjeç): $28.70
Bileta për foshnja (deri në 3 vjet): Hyrja e lirë

ICON Park në Orlando ka gjithashtu SEA LIFE Orlando dhe rrotën gjigante të Ferrisit të qytetit - Rrotën. Shikoni SEA LIFE Orlando & Madame Tussauds Combo Të kursesh para. Nëse dëshironi të eksploroni të gjithë parkun, shikoni Kombinimi Madame Tussauds + The Wheel + SEA LIFE


Kthehu në fillim


Orari i punës

Madame Tussauds në Orlando hapet në orën 11:6 dhe mbyllet në orën 7:8, XNUMX:XNUMX ose XNUMX:XNUMX, në varësi të orarit të ditës.

Hyrja e fundit është një orë para mbylljes.

Koha më e mirë për të vizituar Tussauds në Orlando

Koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds Orlando është sapo të hapet në orën 11 të mëngjesit, sepse nuk ka pothuajse asnjë turmë dhe mund të kaloni pak kohë personale me të famshmit tuaj të preferuar. 

Ditët e javës janë më të mira për një vizitë më të qetë dhe më të kënaqshme pasi mund të klikoni selfie pa shumë shqetësime.  

Muajt ​​më të mirë për të vizituar janë nga janari në mars dhe nga shtatori deri në nëntor. 

Sa kohë zgjat Madame Tussauds?

Shumica e vizitorëve shpenzojnë 60 deri në 90 minuta duke eksploruar gjashtë zonat e muzeut të dyllit Madame Tussauds në Orlando.

Sidoqoftë, mund të kaloni edhe deri në 2 orë nëse bëni shumë foto me të famshëm. 

Për shkak të turmave masive, mund t'ju duhet gjysmë ore më shumë në fundjavë.

Nëse rezervoni tuajin Biletat e Madame Tussauds Orlando paraprakisht, ju nuk do të humbni kohën tuaj në radhët e sportelit të biletave.


Kthehu në fillim


Si të arrini në Madame Tussauds Orlando

Madame Tussauds Orlando është një vend lehtësisht i aksesueshëm i vendosur në International Drive në Kompleksin ICON Park. 

Ju duhen disa minuta për të ecur në muze nga International Drive.

Adresa: 8387 International Drive, Orlando, FL 32819. Get Directions

Autobusi Lynx do t'ju çojë në International Drive në lidhjet 8, 38, 42 dhe 111. 


Kthehu në fillim


Çfarë ka brenda Muzeut të Dylli Orlando

Ka shumë atraksione që ju presin në Madame Tussauds të Orlandos, gati për të pozuar për një foto me ju.

Muzeu ka gjashtë zona të ndryshme, dhe secila zonë ka skulptura të shumta dylli.

Zona e parë i kushtohet Historisë dhe Liderëve. 

Duket sikur jeni kapërcyer menjëherë në një univers të ri dhe po qëndroni përkrah legjendave si Martin Luther King, Abraham Lincoln dhe Steve Jobs. 

Në Zonën Super Hero, ju mund të bëheni një superhero ashtu si superheronjtë tuaj të preferuar të Justice League.

Jepini Flash-it një dorë ndërsa e ndihmoni të shndërrohet në të ardhmen ndërsa shkon në misione spiunazhi me Batmanin ndërsa kalorësi i errët ngrihet. 

Në Sports Zone, ju e imagjinoni veten të jeni një sportist i famshëm që qëndron pranë legjendave si David Beckham, Serena Williams dhe Neymar. 

Më në fund, ju keni arritur në top lista dhe ja ku jeni me Ariana Grande duke performuar një këngë live. 

Në Music Zone, përveç zemrave moderne, takoni edhe Elvis Presley-n dhe të tjerë dhe ndani momente intime.

Zona e pestë dhe e gjashtë janë plot me yje të televizionit dhe filmit, Dwayne Johnson dhe Jackie Chan, për të përmendur disa. 

Goditni arkat me disa selfie fantastike që ju futin në botën e yjeve të filmit.

Më në fund, është festa e listës A ku mund të jeni vërtet vetvetja me të famshmit. 

Shkoni në një takim me Angelina Jolie, ose ndoshta pini ndonjë shampanjë me Ryan Gosling. 


Kthehu në fillim


Tërheqjet në Icon Park

ICON PARK është një fshat i gjallë ku mund të humbisni në një botë argëtimi emocionuese.

E vendosur në zemër të International Drive të Orlandos, ICON Park fton vizitorët në disa atraksione shumë të famshme. 

Muzeu i dyllit Madame Tussauds është një nga atraksionet kryesore në park. 

Përveç muzeut, një Rrotë Ferris e klasit botëror është 122 metra (400 këmbë) e lartë. Njihet si Rrota. 

Një tjetër tërheqje e madhe është Akuariumi SEA LIFE Orlando, ku mund të dalloni krijesat tuaja të preferuara detare dhe të ndërveproni me to.

Transportoni veten në botën e poshtme duke blerë një biletë për në Teatrin 7D Motion. 

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment