Madame Tussauds Sydney – biletat, çmimet, çfarë të presësh

4.8
(146)

Nëse doni t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në Australi, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Sydney.

Ju shikoni teknika shekullore të punimit me dylli në Muzeun e Dyllit të Sidneit dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Madame Tussauds në Sydney nuk është vetëm një muze, por një vend për t'i kthyer ëndrrat tuaja për të takuar idhujt tuaj në realitet.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Sydney.

Biletat kryesore

# Madame Tussauds Sydney

Biletat e Madame Tussauds Sidney

Turistët mund të blejnë bileta në vendin e ngjarjes në ditën e vizitës së tyre ose rezervoni ato në internet.

Kur blini bileta në internet, përfitoni një zbritje deri në 16-20%, duke kursyer më shumë se 9 dollarë AUS për biletë.

Biletat online ju ndihmojnë gjithashtu të shmangni pritjet e gjata në linjat e sportelit të biletave.

Si funksionojnë biletat në internet

Ju zgjidhni një orë dhe datë kur rezervoni biletat tuaja të Madame Tussauds Sydney në internet.

Menjëherë pas blerjes, do të merrni postën e konfirmimit. 

Nuk ka nevojë për asnjë printim. 

Në ditën e vizitës, ju mund të tregoni postën tuaj të konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze. 

Nëse plani juaj ndryshon, mund ta riplanifikoni vizitën tuaj në internet. 

Fëmijët nën moshën 3 vjeç nuk duhet të paguajnë për biletat e tyre dhe të rriturit duhet të shoqërojnë fëmijët nën 16 vjeç. 

Kjo biletë Tussauds Sydney përfshin gjithashtu falas "Pass Digi Photo Pass". 

Foto Pass ofrohet në vend për 26 A$ për person. 

Çmimet e biletave

Bileta për të rritur (16+ vjeç): Një 36.80 dollarë
Biletë për fëmijë (4 deri në 15 vjeç): Një 27.20 dollarë
Biletë për foshnja (deri në 3 vjet): Hyrja e lirë

Leje me zbritje për të kursyer para
Leje për shumë tërheqje në Sydney përfshin qasje në Sydney Tower Eye, Sea Life, WildLife dhe Madame Tussauds. Nëse jeni me pushime buxhetore ose jeni duke vizituar Sidnein si familje, kjo leje me shumë atraksione mund t'ju ndihmojë të kurseni para. 


Kthehu në fillim


Orari i punës

Muzeu i dyllit Madame Tussauds në Sidnei hapet në orën 10 të mëngjesit dhe mbyllet në orën 4:6, 8:XNUMX ose XNUMX:XNUMX, në varësi të orarit të ditës. 

Hyrja e fundit është gjithmonë një orë para mbylljes. 

Muzeu është i mbyllur të martën dhe të mërkurën.

Koha më e mirë për të vizituar

Muzeu i Madame Tussauds në Sidnei është i mbushur me njerëz gjatë fundjavave dhe pushimeve shkollore. 

Është më mirë të vizitoni muzeun e dyllit në një ditë jave në orën 10 të mëngjesit. 

Meqenëse atraksioni është i hapur gjatë gjithë javës gjatë pushimeve shkollore, shpesh është plot me turistë dhe vizitorë. 

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht shpenzojnë rreth dy orë duke eksploruar ekspozitat e ndryshme në Madame Tussauds të Sidneit. 

Meqenëse është një turne i vetë-drejtuar, kohëzgjatja e vizitës suaj varet nga koha që kaloni në çdo ekspozitë dhe sa e mbushur me njerëz është ajo ditë. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Ju mund të takoni modelet reale të dyllit të më shumë se 100 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds në Sydney. 

Madame Tussauds në Sydney është gjithçka që keni dashur ndonjëherë. 

Ka përzierjen e duhur të të famshmëve austriak dhe botërorë – këngëtarët, aktorët, politikanët, figurat historike, etj.

Në këtë muze legjendar dylli, ju do të ecni në tapetin e kuq, do të shkelni në pistë, do të ndihmoni Supermenin të ngrejë një helikopter, etj. 


Kthehu në fillim


Përvoja në Madame Tussauds Sydney

Madame Tussauds Sydney ofron gjashtë përvoja fantastike interaktive. 

Sydney Live

Shijoni muzikën e Troye Sivan dhe keni një koncert live optimist me këngëtarin tuaj të preferuar.

Liga e Drejtësisë: Një Thirrje për Heronjtë

Eksploroni rrugët e Metropolis dhe qytetin Gotham ndërsa ndihmoni Ligën e Drejtësisë të luftojë të keqen. Është koha që ju të debutoni si superhero. a jeni gati? 

A jeni gati për të shpëtuar botën me Aquaman, për t'u çiftuar me Wonder Woman dhe për të takuar Superman? 

Përjetoni Justice League në një mënyrë krejtësisht të ndryshme. Tani jeni pjesë e ekipit. Le të shpëtojmë botën! 

Bollywood: Dritat, Kamera, Aksion

Vraponi pas trenit për t'u takuar me Shah Rukh Khan. Argëtohuni në zonën e Bollywood-it të Madame Tussauds Sydney.

Këndoni dhe kërceni si heronjtë dhe heroinat e Bollywood-it dhe krijoni bobina të paharrueshme. 

Zona e Marvelit

Kjo zonë është për të gjithë fansat e Marvel. Pini çaj me Captain Marvel ose praktikoni me Wolverine. 

Merrni mundësinë për të bashkëvepruar me Marvel Avengers tuaj të dashur dhe më shumë.

Akademia Mbretërore

Bashkohuni në Ballin Mbretëror me Mbretëreshën e Saj, Princin Williams dhe Dukeshën e Kembrixhit, Katerina. 

mënyrë

Ecni në pistë dhe mbushni mendjen e të gjithëve me talentin dhe bukurinë tuaj që të lë pa frymë. 

Gjatë kësaj eksperience, të gjithë sytë do të jenë tek ju. 

Pra, përgatitni veshjet tuaja më të mira dhe zgjidhni takat tuaja të preferuara. Ështe koha e shfaqes!


Kthehu në fillim


Lista e figurave në Madame Tussauds Sydney

Në muzeun e dyllit të Sidneit, të famshëm, liderë me ndikim, aktorë të nxehtë, këngëtarë të mahnitshëm, artistë, etj., janë ekspozuar në zona të ndryshme.

Filmi dhe TV

Njihuni me yjet e famshëm të filmit dhe televizionit si Jackie Chan, Audrey Hepburn, Alfred Hitchcock, Mel Gibson, Bruce Willis, etj. 

Partia VIP

Bëhuni pjesë e festës vetëm për VIP dhe njihuni me Brad Pitt, Eric Bana, Angelina Jolie, Oprah Winfrey, Johnny Depp etj. 

Sportiv

Merrni një shans për të pozuar me modelet e gjalla të idhujve tuaj sportivë! 

Lista e yjeve të sportit është e pafundme, nga Cathy Freeman, Greg Inglis dhe Sir Donald Bradman e deri te Sachin Tendulkar, Glenn McGarth, etj. 

Historia dhe liderët botërorë

Mësoni për historinë e botës dhe shihni disa nga figurat më të rëndësishme historike ose politike si Mahatma Gandhi, Hu Jintao, Barack Obama, Victor Chang, Madame Marie Tussauds, etj. 

Historia Australiane

Në këtë zonë, ju mund të shihni disa nga njerëzit më me ndikim dhe thelbësor në Historinë e Australisë.

  • Kapiteni James Cook
  • Ned kelly
  • Admirali Arthur Philips
  • Edi Mabo
  • Sir Charles Kingsford-Smith
  • Sir Henri Parkes
  • Banjo Patterson
  • Henry Lawson

Kthehu në fillim


Harta e Sidneit Madame Tussauds

Marrja e hartës së Madame Tussauds Sydney rekomandohet shumë nëse udhëtoni me fëmijë, sepse nuk do të humbisni kohë duke gjetur të famshmit tuaj të preferuar dhe, në këtë proces, do të lodheni.

Me më shumë se 100 figurina për të parë, muzeu i dyllit përfshin pak ecje. 

Mund ta shkarkosh hartën ose ta shënosh këtë faqe për më vonë.

Si të shkoni në Madame Tussauds

Ndodhet në Madame Tussauds Sydney në Aquarium Wharf, Darling Harbor në Sydney, Australi. 

Adresa e tij është Aquarium Wharf, 1-5 Wheat Road, Darling Harbour, NSW 2000. Get Directions

Është pak minuta larg nga Stacioni Wynyard or Stacioni i Bashkisë

Ju gjithashtu mund të hipni në autobusin e madh dhe të zbrisni në Akuariumin SEA LIFE në Rrugën e Grurit. Madame Tussauds ndodhet pikërisht pranë saj. 

Nëse jeni duke marrë një traget, merrni Circular Quay Wharf 5 për të arritur në Darling Harbor dhe më pas ecni në atraksion. 

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment