Po vizitoni Madame Tussauds?

Mësoni gjithçka rreth Madame Tussauds përpara se të blini bileta. Koha më e mirë për të vizituar, orët e hapjes, sa kohë duhet, llojet e biletave Tussauds, çmimet, zbritjet, çfarë të shikoni, si të arrini, etj.

Ne jemi një kompani e besuar udhëtimi që ofrojmë biletat më të mira të Madame Tussauds. Kjo nuk është faqja zyrtare.

Amsterdam

Bob Marley në Madame Tussauds Amsterdam
Image: Madametussauds.com

Madame Tussauds Amsterdam është një domosdoshmëri për t'u vizituar nëse doni t'i shtoni një hije shkëlqimi pushimeve tuaja në qytetin holandez. Në muzeun e dyllit të Amsterdamit mund të vëzhgoni teknikat shekullore të dyllit dhe të fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, atletët dhe më shumë.

Bangkok

Spiderman në Madame Tussauds Bangkok
Image: Madametussauds.com

Nëse dëshironi t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në kryeqytetin e Tajlandës, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Bangkok. Është një mundësi fantastike për të bërë shumë foto me të famshëm, dhe fëmijëve dhe adoleshentëve u pëlqen mundësia për të bërë selfie me yje.

Pekin

Li Xiaopeng në Madame Tussauds në Pekin
Image: Madametussauds.com

Madame Tussauds në Pekin nuk është thjesht një muze dylli, por një vend për t'i kthyer ëndrrat tuaja për të takuar idhujt tuaj në realitet. Ky atraksion në kryeqytetin kinez është më i madhi nga katër në Azi – i vendosur në Hong Kong, Shangai dhe Wuhan.

Berlin

Madame Tussauds Berlin
Image: Madametussauds.com

Përveç statujave prej dylli, në Madame Tussauds Berlin, do të rishikoni gjithashtu momentet më të rëndësishme në historinë e Berlinit gjatë 100 viteve të fundit. Do të mësoni se si qyteti u shndërrua në një qytet të lirisë dhe tolerancës.

Blackpool

Joe Hart në Madame Tussauds Blackpool
Image: Madametussauds.com

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 80 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds Blackpool. Ju mund të bëni selfie me kopje reale të disa prej fytyrave më të njohura në botë, duke filluar nga politikanët, yjet e sportit, ikonat historike, aktorët, muzikantët, etj.

Budapest

Madame Tussauds Budapest
Image: Madametussauds.hu

Muzeu i parë i dyllit Tussauds me ekskluzivitet të plotë në botë do të hapet në Budapest në vitin 2022. Ai ishte caktuar të hapej në tremujorin e parë të 2022, por nuk është ende i hapur për publikun. Së shpejti do të hapet Budapest Madame Tussauds do të shtrihet në 2000 metra katrorë.

Chongqing

Madame Tussauds Chongqing
Image: Madametussauds.com

Madame Tussauds Chongqing ndodhet në distriktin Na'an në Chongqing, Kinë. Në muzeun e dyllit, mund të takoni modelet reale të dyllit të më shumë se 80 personaliteteve tuaja të preferuara.

Delhi

Anil Kapoor në Madame Tussauds Delhi
Image: Madametussauds.com

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 50 personaliteteve tuaja të preferuara në Zonja Tussauds Delhi. Qoftë aktori legjendar indian Amitabh Bachchan apo ylli i Hollivudit Will Smith – ju i shihni të gjithë.

Dubai

Madame Tussauds Dubai
Image: Madametussauds.com

At Madame Tussauds Dubai, vizitorët mund të ecin nëpër shtatë zona të ndryshme dhe të bëjnë selfie me modele dylli reale të më shumë se gjashtëdhjetë të famshëmve, duke përfshirë 16 figura dylli krejt të reja nga Lindja e Mesme.

Hollywood

Madame Tussauds Hollywood
Image: Tripadvisor.com

Nëse dëshironi t'i shtoni një magjepsje të famshmëve pushimeve tuaja në Los Angeles, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Hollywood. Arti 200-vjeçar i bërjes së statujave prej dylli dhe tërheqja e tij magjike janë ende të paprekura dhe krijojnë një përvojë të paharrueshme.

Hong Kong

Iron Man në Madame Tussauds Hong Kong
Image: Madametussauds.com

Ju mund të takoni modelet e dyllit në jetën reale të më shumë se 100 personaliteteve tuaja të preferuara në Madame Tussauds në Hong Kong. Mos harroni të zgjidhni për VIP Digi Pass ndërsa ecni nëpër statujat e të famshmëve.

Istanbul

Muhamed Ali në Madame Tussauds Stamboll
Image: Madametussauds.com

Vizitorët mund të shohin figurina dylli të më shumë se 70 figurave të famshme osmane, turke dhe ndërkombëtare në Madame Tussauds e Stambollit. Muzeu i dyllit ndodhet pranë sheshit Taksim, brenda ndërtesës Grand Pera në rrugën Istiklal.

Las Vegas

Miley Cyrus në Madame Tussauds Las Vegas
Image: Madametussauds.com

Zonja Tussauds Las Vegas ka disa figura dylli çuditërisht të sakta dhe ofron pamje argëtuese, përvoja të paharrueshme dhe selfie. Ajo filloi në vitin 1999 me mbi 100 figura dylli të famshëm dhe që atëherë është përditësuar në ikona moderne, duke përfshirë Tupac Shakur, Rihanna, Nicki Minaj, etj.

Londër

Benedict Cumberbatch Madame Tussauds Londër
Image: Madametussauds.com

Zonja Tussauds London është muzeu më i vjetër i dyllit – i inauguruar në 1884. Ai shfaq statuja dylli të një liste të pafund politikanësh, mbretërish, yjesh të filmit, yjeve të sportit, kriminelëve të famshëm, etj. Fëmijëve dhe adoleshentëve më të vegjël u pëlqen mundësia të klikojnë selfie me mbi 250 persona të famshëm.

Nashville

Elvisi dhe miqtë në Madame Tussauds Nashville
Image: Madametussauds.com

Madame Tussauds Nashville ndodhet në Opry Mills dhe ka tetë zona që ekspozojnë modele dylli të 30 personaliteteve të njohura. Përveç statujave, turistët mund të përjetojnë edhe Bluebird Cafe, vendi më ikonik i muzikës live në Nashville.

Nju Jork

Përvoja e zyrës ovale në Madame Tussauds New York
Image: Madametussauds.com

At Madame Tussauds Nju Jork, turistët mund të shohin modele dylli në jetën reale të më shumë se 200 personave të famshëm. Përveç këngëtarëve, aktorëve, politikanëve, figurave historike, etj., ata gjithashtu mund të shijojnë Super Heronjtë e tyre të preferuar të Marvel në përvojën emocionuese të kinemasë MARVEL Universe 4D.

Orlando

Zonja Tussauds Orlando
Image: Madametussauds.com

Zonja Tussauds Orlando ju fton në një eksperiencë surreale ku mund të pozoni me skulptura prej dylli reale të yjeve tuaj të preferuar të filmit, figurave historike dhe shumë më tepër. Pjesa më e mirë është të klikoni foto me të famshmit tuaj të preferuar dhe t'i ndani ato me miqtë dhe familjen tuaj.

Prague

Madame Tussauds në Pragë
Image: Madametussaudsprague.cz

Madame Tussauds në Pragë do t'ju kthejë pas në kohë në Pragën mesjetare. Përveçse do të shihni të famshëm modernë, do të jeni gjithashtu duke udhëtuar në ditët e Charles VI dhe Mist Jan Hus. Mos harroni të mbani në shtëpi një statujë dylli të dorës nga sporteli i aktiviteteve.

San Francisko

Marilyn Monroe në Madame Tussauds San Francisco
Image: Madametussauds.com

Qoftë gjyshi juaj, fëmijët tuaj, apo ndoshta një datë e Shën Valentinit, Madame Tussauds në San Francisko ka magjinë për të dëshpëruar të gjithë. Ju jeni të garantuar të lëkundet plaçkën me Beyonce ose të ecni në hënë me Michael Jackson.

Shanghai

Madame Tussauds Shanghai
Image: Madametussauds.com

Asnjë festë në qytetin më të madh të Kinës nuk mund të jetë e plotë pa vizituar Madame Tussauds Shanghai. Cilësimet interaktive, veshjet e shkëlqyera dhe teknologjia e fundit ju ndihmojnë të zhyteni në botën e idhujve tuaj.

Singapore

Jackson Wang në Madame Tussauds në Singapor
Image: Madametussauds.com

Përveç figurave dylli të të famshmëve, Madame Tussauds Singapor është e mbushur me përvoja emocionuese si kinemaja Marvel 4D dhe shëtitja me varkë në ambiente të mbyllura. Ndodhet në vëzhgimin Imbiah të ishullit Sentosa.

Sydney

Steve Irwin në Madame Tussauds Sydney
Image: Madametussauds.com

Vizitorët mund të bëjnë selfie me modele dylli të jetës reale të më shumë se 100 personaliteteve të tyre të preferuara në Madame Tussauds Sydney. Ka përzierjen e duhur të të famshmëve austriak dhe botërorë – këngëtarë, aktorë, politikanë, figura historike, etj.

Tokio

Madame Tussauds Tokio
Image: Madametussauds.com

Madame Tussauds Tokio ju ndihmon të merrni një përvojë personale me më shumë se 70 figura dylli të famshëm. Meqenëse nuk ka ndarje midis vizitorëve dhe ekspozitave, mund të afroheni, të bashkoni supet dhe të fotografoni lirshëm.

Vienna

Mbretëresha Elizabeth në Madame Tussauds në Vjenë
Image: Madametussauds.com

At Madame Tussauds në Vjenë, të ftuarit mund të takojnë mjeshtra dhe monarkë, superyje dhe atletë më të mirë nga Austria dhe pjesa tjetër e botës. Ndodhet në parkun e famshëm argëtues Wiener Prater.

Wuhan

Madame Tussauds Wuhan
Image: Madametussauds.com

Me vetëm 30 figurina, Madame Tussauds në Wuhan është një nga më të voglat. Ajo ekspozon yje vendas si Fan Bingbing, Liu Shishi, Wu Qilong, Liu Yifei, Yao Ming, etj., dhe të famshëm ndërkombëtarë si Messi, Clooney, Di Caprio, etj.