Madame Tussauds Singapore – bileta, çmime, përvoja

4.9
(178)

Nëse dëshironi t'i shtoni magjepsjes pushimeve tuaja në Republikën e Singaporit, mos kërkoni më larg se Madame Tussauds Singapore. 

Në muzeun e dyllit të Singaporit, ju shihni teknika shekullore të dyllit dhe fërkoni supet me liderët botërorë, familjet mbretërore, politikanët, yjet e filmit, sportistët, etj. 

Është një mundësi fantastike për të bërë foto me të famshëm, dhe fëmijët dhe adoleshentët duan të bëjnë selfie me yje.

Madame Tussauds në Singapor nuk është vetëm një muze, por edhe një vend për t'i bërë realitet ëndrrat tuaja për takimin me idhujt tuaj.

Ky artikull ndan gjithçka që duhet të dini përpara se të blini biletat tuaja të Madame Tussauds Singapore.

Çfarë të presësh në Madame Tussauds

Në Madame Tussauds, Singapor, do të takoni të famshmit tuaj të preferuar, nga yjet e famshëm të K-pop-it deri te megayjet e listës A. 

Ju mund të bëni selfie me kopje reale të disa prej fytyrave më të njohura në botë, duke filluar nga politikanët, yjet e sportit, ikonat historike, aktorët, muzikantët, etj.


Kthehu në fillim


Biletat e Madame Tussauds në Singapor

Turistët mund të blejnë biletat e tyre në vendin e vizitës ose rezervoni ato në internet

Kur blini biletat tuaja online, përfitoni një zbritje prej rreth 30%, dhe shmangni humbjen e kohës në linjat e sportelit.

Pasi të keni rezervuar biletat tuaja në internet, duhet të rezervoni kohën para vizitës suaj. 

Si funksionojnë biletat në internet

Kur rezervoni biletat tuaja të Muzeut Madame Tussauds të Singaporit në internet, ju zgjidhni datën tuaj të vizitës.

Menjëherë pas blerjes, do të merrni postën e konfirmimit. 

Nuk ka nevojë për asnjë printim. 

Në ditën e vizitës, ju mund të tregoni postën tuaj të konfirmimit në telefonin tuaj dhe të hyni në muze. 

Nëse plani juaj ndryshon, mund ta riplanifikoni vizitën tuaj në internet. 

Fëmijët nën moshën 3 vjeç nuk duhet të blejnë bileta dhe një i rritur duhet të shoqërojë fëmijët nën 18 vjeç. 

Përfshirjet e biletave

  • Hyrja në Madame Tussauds Singapore
  • 3 minuta shëtitje me varkë "Fryma e Singaporit"
  • Tregim 30-minutësh "Imazhet e Singaporit LIVE"
  • Marvel 4D Cinema (nëse zgjidhet)
  • Përvoja e fundit e yllit të filmit (nëse zgjidhet)
  • Digi Pass (nëse zgjidhet)
  • Përvoja e garave VR (nëse zgjidhet)

Kostoja e Biletave

Vizitorët mund të zgjedhin nga tre përvoja të ndryshme, dhe kostoja ndryshon në përputhje me rrethanat.

Përvojë e plotë + Ylli i fundit i filmit: 25 dollarë

Përvojë e plotë + Ylli i fundit i filmit + Marvel 4D + Digi Pass: 30 dollarë

Përvoja e plotë + Ylli i fundit i filmit + Marvel 4D + Përvoja VR F1 + Digi Pass: 40 dollarë


Kthehu në fillim


SkyHelix Sentosa + Madame Tussauds

SkyHelix Sentosa është pikërisht pranë Madame Tussauds, kjo është arsyeja pse disa turistë i eksplorojnë ato së bashku. 

Është udhëtimi më i lartë i Singaporit në ajër të hapur. 

Nga SkyHelix, turistët mund të shijojnë pamjen e pabesueshme të ishullit Sentosa nga lartësia 79 metra (260 këmbë) mbi nivelin e detit. 

Udhëtimi fantastik panoramik në ajër të hapur ndizet gjatë natës, duke e bërë atë edhe më të lë pa frymë.

Kur rezervoni biletat tuaja për të dy atraksionet së bashku, ju merrni një zbritje prej 10%. 

Kostoja e biletave: 37 dollarë për person

Skyline Luge Sentosa + Madame Tussauds

Skyline Luge Sentosa është vetëm dy minuta në këmbë nga Madame Tussauds Singapori, kjo është arsyeja pse të dyja aktivitetet shpesh rezervohen së bashku.

Skyline Luge është një udhëtim i mahnitshëm emocionues i mbështetur nga graviteti i vendosur në ishullin e lavdishëm Sentosa. 

Skyline Luge është një automjet unik ku mund të kontrolloni veten dhe të zmadhoni gjurmët e ndryshme të Luge.

Ka katër pista unike Luge për t'u shijuar - shtegu i xhunglës, shtegu i Dragoit, shtegu Kuppu Kuppu dhe Ekspedita. 

Kostoja e biletave: 49.50 dollarë për person

Përfitoni sa më shumë nga udhëtimi juaj në Sentosa dhe kurseni para në atraksionet e jashtëzakonshme të ishullit me Sentosa Fun Pass. Zgjidhni 60, 95 ose 130 argumente për t'i shpenzuar në atraksionet që dëshironi në ishull, duke përfshirë Madame Tussauds. 


Kthehu në fillim


Orari i punës

Nga e enjtja deri të hënën, muzeu i dyllit Madame Tussauds në Singapor hapet në orën 10 të mëngjesit dhe mbyllet në orën 6 pasdite.

Ajo mbetet e mbyllur të martën dhe të mërkurën. 

Hyrja e fundit është gjithmonë një orë para kohës së mbylljes. 

Koha më e mirë për të vizituar muzeun e dyllit

Koha më e mirë për të vizituar Madame Tussauds Singapore është sapo të hapet në orën 10 të mëngjesit ose ndërmjet orës 2:4 dhe XNUMX:XNUMX, që është periudha më e dobët.

Muzeu është i mbushur me njerëz gjatë fundjavave dhe festave të shkollës. 

Nëse preferoni muze të qetë, provoni të vizitoni nga janari në mars ose nga shtatori në nëntor. 

Sa kohë duhet

Mysafirët zakonisht kalojnë dy deri në tre orë duke eksploruar ekspozita të ndryshme dhe duke provuar përvojat në Madame Tussauds të Singaporit. 

Biletat e Madame Tussauds nuk kanë një afat kohor. Pasi të jeni brenda, mund të qëndroni për aq kohë sa dëshironi. 


Kthehu në fillim


Si të arrini në Madame Tussauds

Madame Tussauds Singapore ndodhet në Imbiah Lookout, Sentosa Island. 

Adresa e saj është 40 Imbiah Road Imbiah Lookout, Sentosa Singapore, 099700. Get Directions

Nëse planifikoni të shkoni në këmbë deri në muze, merrni MRT në stacionin HarbourFront. 

Nga shëtitorja ujore e Vivocity Mall, mund të hyni përmes Sentosa Broadwalk dhe të arrini atraksionin në 30 minuta. 

Me teleferik

Merrni MRT në HarbourFront dhe dilni përmes daljes B (Harbourfront Centre). Nga HarbourFront Tower II, merrni një teleferik për në ishullin Sentosa. 

Nga Sentosa Express 

Shkoni në nivelin e 3-të të qendrës tregtare Vivocity dhe merrni Sentosa Express Monorail për në ishullin Sentosa. 

Zbrisni në stacionin e dytë (Stacioni Imbiah) në parkun e makinave Imbiah dhe duhet të shihni tapetin e kuq të Madame Tussauds Singapore. 

Përndryshe, ju mund të zbrisni në Stacionin e Beach dhe të merrni autobusin A/C për në stacionin tjetër, Imbiah Lookout. 

Parkim

Nëse planifikoni të shkoni me makinë në Madame Tussauds, parkoni në parkun e makinave Imbiah Lookout. 

Është pak minuta më këmbë nga atraksioni.


Kthehu në fillim


Përvoja në Madame Tussauds

Përveç statujave të zakonshme të dyllit të famshëm, Singapori Madame Tussauds ka gjithashtu shumë përvoja emocionuese.

Imazhet e Singaporit

Në këtë seksion, ju udhëtoni në kohë për në Singapor 200 vjet më parë dhe shikoni jetën e njerëzve që jetojnë atje. 

Vizitorët mund të shohin zhvillimin e Singaporit nga një fshat peshkimi në një qytet-shtet të fuqishëm ishull të shekullit të 21-të. 

Ju gjithashtu mësoni historinë e vendit përmes pamjeve të jashtëzakonshme.

Imazhet e Singaporit kanë pesë seksione - Fshati i Peshkimit të Malajzisë, Sheshi Tregtar, Lagja e Kinës, Kinemaja Jubile dhe Dyqani i Televizionit.

Shpirti i Singaporit Udhëtim me varkë

Shëtitja me varkë Spirit of Singapore është shëtitja e parë me varkë në Madame Tussauds.

Ju dëshmoni bukurinë e jashtëzakonshme të vendit të vogël ndërsa udhëtoni nëpër kopshtin mistik të Singaporit dhe kapni pamjet dhe aromat e tij.

Nga kopshti qetësues, ju hyni në botën me ritme të shpejta të Formula XNUMX - me zhurmën e makinave të Grand Prix që kalojnë me shpejtësi dhe me erën e vazhdueshme të gomës që digjet.

Ndërsa zhurma e makinave shuhet, ju dalloni mbikalimin e Singaporit dhe mbi të, një aeroplan të Singapore Airlines që fluturon drejt aeroportit Changi. 

Marvel Universe 4D

Vendosni pozën tuaj mbinjerëzore me Captain America, Iron Man dhe Spider Man. 

Shikoni Marvel Universe 4D emocionues në Madame Tussauds dhe dëshmoni superheronjtë tuaj më afër se kurrë më parë. 

Përvoja e fundit e yllit të filmit 

Në Eksperiencën Ultimate Film Star, ju merrni veshjen tuaj më të mirë, mprehni aftësitë tuaja të aktrimit dhe klikoni selfie me Kajol, Hritik Roshan, Karan Johar, SRK dhe më shumë! 

Përvoja e garave VR 

Bashkohuni me Lewis Hamilton dhe garoni kundër garuesve më të mirë të F1 në përvojën e Garave të Realitetit Virtual.


Kthehu në fillim


Statuja dylli në Tussauds të Singaporit 

Statujat prej dylli të të famshëmve në Madame Tussauds të Singaporit janë të përhapura në shtatë zona. 

Të ftuarit shohin liderët, politikanët dhe mendimtarët më me ndikim dhe më të shquar në zonën e Historisë dhe Liderëve.

Disa emra të njohur janë Mahatma Gandhi, Xi Jinping, Narendra Modi, Mbretëresha Elizabeth, etj.

Në Sports Xone, të ftuarit takojnë yjet e tyre të preferuar të sportit si Muhammad Ali, Yao Ming, etj. 

Zona e A-listës ka yjet kryesore si Nichole Kidman, Leonardo Di Caprio, Priyanka Chopra, etj.

Në Zonën e Muzikës, mund të kaloni me të preferuarat tuaja. 

Nga JJ Lin, Jackson Wang, Taylor Swift dhe Michael Jackson, kjo zonë u ofron të gjithë dashamirëve të muzikës mundësinë për të bërë një foto me yjet e tyre. 

Zona e TV dhe filmit ka grupe fantastike. 

Mund të hani mëngjes me Audrey Hepburn, të bëni aventurë me ET ose të bëni një selfie me Marilyn Monroe.

Në zonën K-Wave, ju do të gjeni të gjitha tuajat Yjet e preferuar të K-pop-it në një vend dhe nga afër. 

Takoni Bae Suzy-n tuaj dhe ose klikoni një selfie me Song Seung-Hoon. 

Mos e humbisni përvojën e parë të përhershme të çmimit IIFMA në botë! 

Bëhuni pjesë e çmimit të lavdishëm të Akademisë Ndërkombëtare të Filmit Indian me Anil Kapoor, Anushka Sharma, Mahesh Babu, etj. 


Kthehu në fillim


VIP Digi Pass në Singapore Tussauds

Digi Pass i Madame Tussauds ofron një përvojë interaktive fotografike dixhitale ku mund të bëni foto imagjinative në zonën e fotografive Digi duke skanuar barkodin në leje. 

Me këtë leje, ju mund të regjistroni momente të paharrueshme dhe t'i rishikoni ato kudo.

Kur rezervoni biletat tuaja, nëse zgjidhni Digi Pass, mund t'i merrni në hyrje ditën e vizitës suaj.

Digi Pass ka një kod QR, të cilin mund ta skanoni në cilindo nga kioskat e shumta të fotografive në muzeun e dyllit dhe të bëni fotografi. 

Ju mund t'i shikoni këto foto gjatë daljes, të cilat tani janë përmirësuar me disa korniza dhe efekte. 

Ju mund të ndani ID-në tuaj të emailit dhe të shkarkoni të gjitha këto foto të përmirësuara në mënyrë dixhitale.

Blini bileta me DigiPass

Leximi Recommended
Çfarë është Madame Tussauds?
Historia e Muzeut të Dylli të Madame Tussaud
Si bëhen modelet e dyllit në Madam Tussauds?
Dhoma e Tmerrit në Madame Tussauds
FAQ rreth Madame Tussauds

Më shumë muze dylli të Madame Tussauds

AmsterdamBangkok
PekinBerlin
BlackpoolBudapest
ChongqingDelhi
DubaiLos Angjelos
Hong KongIstanbul
Las VegasLondër
NashvilleNju Jork
OrlandoPrague
San FranciskoShanghai
SingaporeSydney
TokioVienna
Wuhan

Sa e dobishme ishte ky post?

Kliko në një yll për ta vlerësuar atë!

Lini një koment